fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Koronavírus: V Európe sa potvrdil ďalší prípad nakazenia

Máte tip? napíšte nám mailom

Počet nakazených narastá. Ďalší potvrdený prípad koronavírusu sa objavil vo Francúzsku. Nakazenou je dcéra čínskeho turistu, ktorý je už niekoľko dní hospitalizovaný v Paríži.

Vo Francúzsku narastá počet potvrdených prípadov nakazenia koronavírusom. V utorok večer potvrdili príslušné francúzske úrady piaty prípad koronavírusu. „Ide o dcéru čínskeho turistu, ktorého vo vážnom stave nedávno prijali na jednotku intenzívnej starostlivosti,“ uviedla francúzska ministerka zdravotníctva, Agnès Buzyn.

Koronavírus
Koronavirus SARS (SARS-CoV). Zdroj: CDC/Dr. Fred Murphy

Čínski turisti nakazení koronavírusom

Podľa informácií pochádzajú obaja nakazení z čínskej provincie Hubei, ktorá je v krajine najviac postihnutá. V súčasnosti sú otec, a aj jeho dcéra vo vážnom stave hospitalizovaní v ​​Paríži. Ich zdravotný stav sa natoľko zhoršil, že obaja potrebujú kyslík. Štátne orgány naďalej pokračujú vo vyšetrovaní s cieľom nájsť ľudí, s ktorými boli nakazení v kontakte.

Ministerstvo ale nechce verejnosti ani médiam upresniť, v ktorej parížkej nemocnici sa nakazení čínski turisti nachádzajú.

Potvrdené prípady koronavírusu vo Francúzsku

Vo Francúzsku sa teda jedná o piaty potvrdený prípad nového koronavírusu a vláda sa obáva, že toto číslo bude narastať. Predošlými nakazenými sú  48-ročný muž hospitalizovaný v Bordeaux (juhozápad Francúzska), 31-ročný muž a 30-ročná žena hospitalizovaná v Paríži. Vzťah ani žiadne prepojenie medzi tými nakazenými ľudmi sa nepotvrdilo. Ich zdravotný stav ale podľa informácií nie vážny. Čo narozdiel od posledných dvoch nakazených nemôžeme povedať.

Prečítajte si tiež:
Gogo zobral prezidenta do práce! Pozri si, aký má názor na hry, na hudbu a na slovenské ženy. A dokonca si aj zaspievali!

Koronavírus zabíja

Nový typ koronavírusu označený ako 2019-nCoV si vyžiadal životy viac ako 130 ľudí, ďalších viac ako 6000 osôb sa nakazilo. Desiatky chorých evidujú aj iné krajiny sveta, vrátane Európy.

Čínsky prezident Si Ťin-pching vo svojom vyhlásení priznal, že sa koronavírus stále rýchlo šíri a situácia v krajine je zložitá. Niektoré štáty sa rozhodli pre svojich občanov poslať lietadlá priamo do čínskeho epicentra nákazy, mesta Wu-Chanu a čo najrýchlejšie ich evakuovať. Veľká Británia dokonca oznámila, že ľudia, ktorí sa vrátia z Wu-chanu budú musieť dodržať 14-dňovú karanténu.

Vedcom z austrálskeho Ústavu Petera Dohertyho pre infekcie a imunitu Melbourne sa úspešne podarilo vykultivovať koronavírusy z Wu-chanu.  Vďaka tomu môžu teraz začať spolu s ostatnými špecialistami hľadať liek, ktorý bude proti vírusu fungovať. 

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií