fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Koronavírus v Európe: Taliansko má štvrtú obeť, v Nemecku chýbajú rúška

Máte tip? napíšte nám mailom

Situácia s nákazou v Európe je vážna. V Taliansku na koronavírus zomreli štyria ľudia a v Nemecku zase chýbajú rúška. 

Kým Slovensko koronavírus úspešne obchádza, okolité európske krajiny s ním majú problém. Počas uplynulých týždňov navštívil slovenský premiér Peter Pellegrini Vojenskú nemocnicu v Ružomberku, kde vytvorili poľnú nemocnicu, ktorá by dokázala hospitalizovať a izolovať pacientov, u ktorých by sa potvrdil koronavírus. Ministerstvo vnútra tak reagovalo na viac ako 30 prípadov Slovákov, ktorí boli hospitalizovaní v slovenských nemocniciach s podozrením na nákazu. Koronavírus sa u nich našťastie nepotvrdil. Premiér zároveň potvrdil, že Slovensko je na koronavírus pripravené.

Koronavírus opäť zabíjal

Nákaza sa po prvýkrát objavila v Číne koncom minulého roka. A aj napriek tomu, že miestne úrady tvrdili, že majú situáciu pod kontrolou, vírus bol taký nebezpečný, že mu do dnešného dňa podľahlo 2 592 ľudí.

Vírus sa však z epicentra nákazy dostal aj do európskych krajín. Talianske úrady dnes potvrdili, že zomrela štvrtá obeť.  V tomto prípade ide o 84-ročného muža, ktorý zomrel v nemocnici v Bergame.

koronavírus
V Nemecku chýbajú rúška. Odborníci tvrdia, že aj tak nepomáhajú. Zdroj: TASR

Tri zo štyroch talianskych obetí zomreli v regióne Lombardsko, kde sa nachádza aj Bergamo. Regionálne úrady už v 11 mestách a dedinách vyhlásili karanténu v snahe zastaviť šírenie choroby spôsobovanej koronavírusom. V oblasti uviazlo približne 50.000 obyvateľov.

Prečítajte si tiež:
Týchto 7 znakov vám napovie, že o vás mužská polovička má záujem

Chýbajú aj rúška

V Taliansku označili ako pôvodcu rozšírenia nákazy 38-ročného muža. V týchto dňoch sa snažia vystopovať každého, s kým sa mohol stretnúť. Problémy však má aj Nemecko. Lekárne ohlásili, že ľudia vypredali všetky rúška a nové vraj pravdepodobne nedostanú.

,,Pri dodávkach dochádza k výrazným oneskoreniam a komplikáciám,” povedal podľa predsedu nemeckej asociácie farmaceutických veľkoobchodníkov, Thomas Porstner.

Výskumníci však tvrdia, že v skutočnosti rúška aj tak vôbec nepomáhajú. Rúška na tvár so zabudovaným ochranným filtrom sú určené pre zdravotnícky personál, ale nie sú vhodné na každodenné použitie.

Väčšina osôb nakazených týmto ochorením má príznaky podobné chrípke vrátane horúčok, kašľa, dýchavičnosti, podráždeného hrdla a nádchy.

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií