fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Koronavírus v kráľovskej rodine: Princ Charles má Covid-19, kde sa nakazil?

Princ z Walesu má pozitívny test na koronavírus, oznámil to palác.

Máte tip? napíšte nám mailom

Najstarší syn kráľovnej Alžbety II. a následník britského trónu, má koronavírus. 71-ročný princ Charles má mierne príznaky „ale inak je v dobrom zdravotnom stave“, uviedol hovorca a dodal, že vojvodkyňa z Cornwallu (72) bola tiež testovaná, ale vírus nemá.

Charles aj Camilla sa teraz v Balmorale izolujú.

Buckinghamský palác uviedol, že kráľovná naposledy videla svojho syna 12. marca a je „momentálne zdravá“.

Palác dodal že, „sleduje všetky odporúčania týkajúce sa jej zdravia“.

Vyhlásenie Clarence House znie: „V súlade s vládnymi a lekárskymi odporúčaniami sa teraz knieža a vojvodkyňa v Škótsku doma izolujú”.

Nie je možné zistiť, od koho princ chytil vírus kvôli vysokému počtu stretuntí, ktoré vykonal vo svojej verejnej úlohe v posledných týždňoch,” uvádza palác.

Princ Charles a Camilla ďaleko od Londýna

Budúci kráľ, princ Charles a jeho manželka Camilla sa už pred niekoľkými dňami rozhodli opustiť Londýn. Podľa dámskeho amerického magazínu Bazaar, sa manželia uchýlili do svojho sídla v Birkhall, v Škótsku. Urobili tak po zrušení svojej oficiálnej jarnej cesty do Bosny a Hercegoviny. Ako aj na Cyprus a Jordánsko. Vďaka novým technologickým vymoženostiam je však hlavný dedič trónu v kontakte so svojim tímom vo Veľkej Británii. Rovnako je v pravidelnom kontakte aj so svojou mamou kráľovnou Alžbetou II.

Prečítajte si tiež:
Meghan a Harry konečne vysvetlili pôvod Archieho krstného mena

Princ Charles si kvôli koronavírusu ruky už nepodával

Aby princ Charles predišiel zvýšenému riziku nakazenia, princ Charles sa rozhodol nepodávať ruky, ale zdravil sa ako jogín.

 

Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj bbc

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií