fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Koronavírus: V USA majú viac ako 40-tisíc obetí, najviac na svete

Koronavírus už postihol viac ako 200 krajín z celého sveta. Najviac obetí však hlásia zo Spojených štátov.

Máte tip? napíšte nám mailom

Agentúra AFP informovala o tom, že denný nárast počtu obetí na nový koronavírus sa za posledný deň zvýšil v USA o dvetisíc. Spojené štáty majú v súčasnosti najviac potvrdených prípadov nákazy novým koronavírusom i úmrtí na ochorenie COVID-19 na svete. Celkový počet infikovaných v nedeľu v krajine vzrástol na 759.086.

Koronavírus v USA

Najviac zasiahnutým v USA je štát New York, ktorého guvernér Andrew Cuomo vyhlásil, že tamojšia epidémia už zrejme kulminovala a dostala sa do fázy poklesu. Štát New York je v rámci USA epicentrom pandémie koronavírusu. V sobotu newyorské úrady hlásili najnižší denný prírastok úmrtí za vyše dva týždne. V nedeľu sa ich počet znížil o ďalších niekoľko desiatok – na 507.

Viaceré médiá dokonca zverejnili informáciu, že ak z Washingtonu už vláda nebude môcť, napríklad kvôli koronavírusu, ďalej riadiť krajinu, budú ju evakuovať. Už mesiac je preto v pohotovosti jednotka o sile 10-tisíc vojakov. Má vrtuľníky, tajné komandá aj limuzíny. Ich úlohou je odsťahovať Biely dom, vládu, Kongres, súdy, federálne úrady i FBI. Chcú zabezpečiť, aby štát mohol fungovať odinakiaľ.

Prečítajte si tiež:
Aktuálna mapa koronavírusu na Slovensku
coronavírus
Žilinský samosprávny kraj pomáha aj seniorom. Zdroj: nc

Koronavírus na Slovensku

Slovensko má doposiaľ potvrdených 1161 prípadov na koronavírus, 229 pacientov sa vyliečilo. Žilinský samosprávny kraj dnes na svojom Facebooku zverejnil ako pomôže seniorom.

Pre seniorov z domovov sociálnych služieb žilinskej župy, ktorí sa cítia osamelo, zmätene alebo neinformovane, je po novom k dispozícií aj nová telefonická linka (0800 188 610) „služba ucha“.

Pondelok až piatok ich vypočujú rehoľné sestry, ktoré im dodajú povzbudenie, informácie, prípadne modlitbovú podporu. Do bezplatnej linky, ktorá vznikla v spolupráci Slovak Telekomu a rehoľných sestier zo štyroch kongregácií, sa podarilo zapojiť aj žilinskú župu.

Na otázky seniorov odpovie 27 rehoľných sestier počas pondelka a piatka v čase od 9.00 do 18.00.

Ministerstvo vnútra dnes informovalo, že vládny špeciál priviezol ďalších repatriantov z Londýna. Európska únia dosiaľ koordinovala repatriáciu vyše 40 000 Európanov uviaznutých po celom svete kvôli koronavírusu.

 

 

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií