fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Koronavírus: V USA majú viac ako 40-tisíc obetí, najviac na svete

Koronavírus už postihol viac ako 200 krajín z celého sveta. Najviac obetí však hlásia zo Spojených štátov.

Máte tip? napíšte nám mailom

Agentúra AFP informovala o tom, že denný nárast počtu obetí na nový koronavírus sa za posledný deň zvýšil v USA o dvetisíc. Spojené štáty majú v súčasnosti najviac potvrdených prípadov nákazy novým koronavírusom i úmrtí na ochorenie COVID-19 na svete. Celkový počet infikovaných v nedeľu v krajine vzrástol na 759.086.

Koronavírus v USA

Najviac zasiahnutým v USA je štát New York, ktorého guvernér Andrew Cuomo vyhlásil, že tamojšia epidémia už zrejme kulminovala a dostala sa do fázy poklesu. Štát New York je v rámci USA epicentrom pandémie koronavírusu. V sobotu newyorské úrady hlásili najnižší denný prírastok úmrtí za vyše dva týždne. V nedeľu sa ich počet znížil o ďalších niekoľko desiatok – na 507.

Viaceré médiá dokonca zverejnili informáciu, že ak z Washingtonu už vláda nebude môcť, napríklad kvôli koronavírusu, ďalej riadiť krajinu, budú ju evakuovať. Už mesiac je preto v pohotovosti jednotka o sile 10-tisíc vojakov. Má vrtuľníky, tajné komandá aj limuzíny. Ich úlohou je odsťahovať Biely dom, vládu, Kongres, súdy, federálne úrady i FBI. Chcú zabezpečiť, aby štát mohol fungovať odinakiaľ.

Prečítajte si tiež:
Koronavírus na Slovensku: pribudlo 49 nových prípadov v týchto mestách
coronavírus
Žilinský samosprávny kraj pomáha aj seniorom. Zdroj: nc

Koronavírus na Slovensku

Slovensko má doposiaľ potvrdených 1161 prípadov na koronavírus, 229 pacientov sa vyliečilo. Žilinský samosprávny kraj dnes na svojom Facebooku zverejnil ako pomôže seniorom.

Pre seniorov z domovov sociálnych služieb žilinskej župy, ktorí sa cítia osamelo, zmätene alebo neinformovane, je po novom k dispozícií aj nová telefonická linka (0800 188 610) „služba ucha“.

Pondelok až piatok ich vypočujú rehoľné sestry, ktoré im dodajú povzbudenie, informácie, prípadne modlitbovú podporu. Do bezplatnej linky, ktorá vznikla v spolupráci Slovak Telekomu a rehoľných sestier zo štyroch kongregácií, sa podarilo zapojiť aj žilinskú župu.

Na otázky seniorov odpovie 27 rehoľných sestier počas pondelka a piatka v čase od 9.00 do 18.00.

Ministerstvo vnútra dnes informovalo, že vládny špeciál priviezol ďalších repatriantov z Londýna. Európska únia dosiaľ koordinovala repatriáciu vyše 40 000 Európanov uviaznutých po celom svete kvôli koronavírusu.

 

 

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií