fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Koronavírus: Ďalší vyliečení pacienti sú prepustení z nemocnice

Máte tip? napíšte nám mailom

Dvaja z jedenástich ľudí hospitalizovaných vo Francúzsku po nakazení sa novým koronavírusom Covid-19 sú vyliečení a prepustení z nemocnice. A navyše. V tejto krajine nebol zaznamenaný žiadny nový prípad. Túto správu oznámilo v stredu 12. februára ministerstvo zdravotníctva.

Vyliečení pacienti boli hospitalizovaní v nemocnici v Bichate v Paríži. Pár, 31-ročný muž a 30-ročná žena pochádzajú z Wu-chanu, epicentra nákazy. Do Francúzska pricestovali 18. januára 2020.  Obaja boli medzi prvými prípadmi nakazených ľudí na francúzskej pôde. To, že sú nakazení nebezpečným koronavírusom potvrdili franúzske úrady 24. januára 2020. Dnes, po náročných týźdňoch hospitalizácie sú obaja prepustení z nemocnice.

Koronavírus nemusí byť smrteľný

V tlačovej správe k prespusteniu pacientov, ktorí boli nakazení koronavírusom francúzske ministerstvo zdravotníctva uvádza: “Na to, aby došlo k prepusteniu pacientov je potrebné dodržať prísne výstupné kritériá. Tie zodpovedajú „extrémne bezpečnému protokolu“, ktorý je predmetom „medzinárodného konsenzu“. Príznaky koronavírusu, ako sú horúčka, kašeľ, zimnica musia úplne vymiznúť a následne musí pacient podstúpiť testy. Tie sa vykonávajú v rozostupe 24 hodín a oba musia byť negatívne. Až následne je možné povedať, že takýto pacient už nebude nákazlivý pre svoje okolie.”

Deväť pacientov je stále hospitalizovaných

Po týchto dvoch prípadoch vyliečenia sa a následneho prepustenia z nemocnice zostáva vo Francúzsku hospitalizovaných ešte deväť pacientov: jeden v Bordeaux, dvaja v Bichate, vrátane 80-ročného Číňana, ktorý je v stále ťažkom stave a jeden v Pitié Salpêtrière v Paríži. Okrem týchto štyroch pacientov je hospitalizovaných aj päť Britov, ktorí boli nakazení svojim krajanom v chate v Contamines-Montjoie (Haute-Savoie).

Prečítajte si tiež:
Bora Bora: Perla Polynézie s krásne tyrskysovou vodou je snom nejedného človeka. Nahliadnite sem cez krásne fotografie

Nakoľko sa nakazený Brit zdržiaval v lyžiarskom stredisku a prišiel do kontaktu s desiatkami ľudí, francúzske ministerstvo zdravotníctva okamžite podniklo urýchlené kroky a otestovalo všetkých, ktorí s nim prišli do kontaktu. 61 testov vykonaných v Haute-Savoie bolo našťastie negatívnych a neexistuje žiadna ďalšia „reťaz prenosu“.

Okrem toho boli negatívne aj všetky testy na koronavírus v prípade 216 občanov Francúzska, ktorí boli v karanténe v rekreačnom stredisku Carry-le-Rouet, asi 30 kilometrov od Marseille po tom, čo sa vrátili z Wu-chanu.

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií