fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Koronavírus: Iba 14-ročný chlapec z Portugalska sa stal najmladšou obeťou v Európe

Najmladšou obeťou nebezpečného Covid 19 sa stal portugalský športovec. Na koronavírus zomrel iba 14-ročný chlapec.

Máte tip? napíšte nám mailom

Mladý chlapec podľahol koronavírusu napriek tomu, že okrem psoriázy nemal žiadne iné zdravotné problémy. Vitor Gidonho z Portugalska sa tak stal najmladším človekom v Európe, ktorý podľahol novému koronavírusu.

Jeho smrť prichádza po tom, ako 16-ročná francúzska školáčka Julie Alliotová zomrela v stredu v nemocnici v Paríži. Nemala žiadne zdravotné podmienky a bola vyhlásená za mŕtvu týždeň potom, čo sa jej objavil mierny kašeľ. 

Koronavírus zabil 14-ročného chlapca

Lekári sa údajne rozhodli proti premiestneniu portugalského chlapca do nemocnice s detskou jednotkou A&E v Porto, druhom najväčšom portugalskom meste, kvôli závažnosti jeho stavu. Portugalská futbalová federácia dnes vzdala hold teenagerovi. Hral futsal – ktorý je podobný päťčlennému futbalu – pre kultúrne a rekreačné stredisko Maceda.

Jeho predseda Fernando Gomes vo svojom vyhlásení povedal: „S hlbokým zdesením posielam úprimnú sústrasť rodine, priateľom a kolegom Vitora Rafaela Bastosa Godinha. V tejto chvíli hlbokej bolesti pre svojich blízkych tiež posielam slová útechy futbalovej rodine v regióne Aveiro, ktorá sa s nami delí o zmiznutie takého predčasného talentu.”

Počet úmrtí na koronavírus sa včera v Portugalsku zvýšil na 119 obetí. Podľa údajov ministerstva zdravotníctva je vírusom infikovaných takmer 6 000 a ďalších 5 500 čakalo na výsledky testov.

Prečítajte si tiež:
Zdravotné poisťovne upozorňujú, že nebudú mať dostatok financií

Koronavírus v Európe

Koronavírus sa rozšíril z Číny do iných krajín sveta začiatkom nového roka. V súčasnosti už Čína nezaznamenáva domáce prípady potvrdených pacientov na koronavírus, no do Číny sa začali vracať miestni, ktorí koronavírus prinášajú zo zahraničia. Sú to najmä študenti, ktorí sa vracajú do svojej vlasti. 

V Európe je situácia o niečo horšia. Medzi najviac infikované krajiny patrí Taliansko, ale aj Španielsko. Na Slovensku je zatiaľ potvrdených 314 pozitívnych prípadov. Česká republika je na tom vzhľadom na oveľa vyšší počet testovaných osôb oveľa horšie. V Českej republike sa nákaza koronavírusom potvrdila u 2837 ľudí. Za nedeľu sa ich počet zvýšil o 160, čo je najmenší nárast za šesť dní. Ochoreniu COVID-19 spôsobenému týmto koronavírusom zatiaľ podľahlo 17 osôb, vyliečilo sa 11 ľudí.

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií