fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Korunovácie kráľa Karola III. sa zúčastní aj prezidentka Čaputová, pozvaná je aj do Buckinghamského paláca (foto)

Slávnostná ceremónia sa uskutoční v sobotu 6. mája vo Westminsterskom opátstve.

Máte tip? napíšte nám mailom

5.5.2023 (SITA.sk) – Prezidentka Zuzana Čaputová v piatok odchádza do Londýna, kde bude Slovenskú republiku zastupovať na korunovácii nového britského kráľa Karola III.

Viac o téme: Korunovácia britského kráľa Karola III.

Slávnostná ceremónia sa uskutoční v sobotu 6. mája vo Westminsterskom opátstve. Informuje o tom v tlačovej správe hovorca hlavy štátu Martin Strižinec, podľa ktorého prezidentku bude na pozvanie kráľovského dvora sprevádzať jej partner Juraj Rizman.

V piatok podvečer sa spolu zúčastnia aj na slávnostnej recepcii podávanej kráľom Karolom III., ktorá sa koná pri príležitosti korunovácie v Buckinghamskom paláci. Prezidentka sa vlani zúčastnila aj na poslednej rozlúčke so zosnulou panovníčkou Alžbetou II.

 „Je pre mňa veľkou cťou reprezentovať Slovensko na tak výnimočnej historickej udalosti, akou bude korunovácia kráľa Karola III. a kráľovnej Kamily vo Westminsterskom opátstve,“ uviedla Čaputová.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Korunovácia britského kráľa Karola III. (fotografie)

Viac k témam: Korunovácia britského kráľa Karola III., Prezidentka SR
Zdroj: SITA.sk – Korunovácie kráľa Karola III. sa zúčastní aj prezidentka Čaputová, pozvaná je aj do Buckinghamského paláca (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Marianne Williamsonová oznámila kandidatúru o prezidentku Spojených štátov ako prvá spomedzi demokratov
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií