fbpx
OTRAS! Pašeráci korytnačkám dokonca zviazali nohy lepiacou páskou. Teraz sú už naspäť v prírode

OTRAS! Pašeráci korytnačkám dokonca zviazali nohy lepiacou páskou. Teraz sú už naspäť v prírode

Peruánski ochranári prírody vrátili do Ekvádoru 27 vzácnych suchozemských korytnačiek.

Ešte v minulom roku skončili v rukách colníkov po tom, čo zadržali pašerákov, ktorí sa ich snažili dostať cez hranice medzi Ekvádorom a Peru. Skryté boli v nákladnom aute a aby celá operácia prebehla bez komplikácií, pašeráci korytnačkám zviazali končatiny lepiacou páskou. Podľa ochranárov ide o mimoriadne vzácny druh, ktorý je dnes na pokraji vyhynutia. Informovala o tom agentúra AP.

“Jediné exempláre tejto korytnačky, ktoré prežili, boli v zajatí. Vláda Ekvádoru ale vynakladá veľa úsilia, aby sa tento druh opäť rozmnožil. Preto podstúpia proces reprodukcie, pretože v prirodzenom prostredí vo voľnej prírode ich už niet,” hovorí Jessica Galvez-Durand z Ochrany peruánskej fauny a flóry.

ZACHRÁNILI NA VZÁCNE KORYTNAČKY

Pašované korytnačky ochranári vrátili do prírody v Ekvádore.

Zveřejnil(a) Tablet.TV dne 14. červen 2018

Špeciálny reprodukčný program by mali podstúpiť v najbližších mesiacoch. Ochranári veria, že proces bude úspešný a že korytnačiek tohto druhu, ktorých už vo svojom prirodzenom prostredí takmer niet, pribudne.

Dožívajú sa priemerne 200 rokov.

Zdroj: Teraz.sk, APnews.com

PREČÍTAJTE SI TIEŽ  Sex v ríši zvierat nie je v niektorých prípadoch o potešení! Týmto zvieratám nie je čo závidieť
Google+ Linkedin

Autor:

Obdivovateľka umenia vo všetkých jeho formách, hľadajúca a nachádzajúca ho všade okolo seba. Fotografiami si zaznamenávam svet, najradšej cez dokumentárnu fotografiu, ľudí a ich príbehy. Redaktorka, editorka, korektorka. Milujem hrabanie sa v textoch a hľadanie chybičiek.