fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Košice aj tento rok rozmiestnia drevené ohrádky na zber vianočných stromčekov

Ich zber a odvoz bude realizovaný od 9. januára do konca februára.

Máte tip? napíšte nám mailom

7.1.2023 (Webnoviny.sk) – V Košiciach budú aj tento rok rozmiestnené drevené ohrádky na zber vianočných stromčekov. Aj v roku 2023 sa o zber, odvoz a ekologické zhodnotenie vianočných stromčekov v meste Košice postará spoločnosť Kosit, Ich zber a odvoz bude realizovaný od 9. januára do konca februára. Na sociálnej sieti o tom informovalo mesto Košice.

Vyzbierané stromčeky mesto využije

Obyvatelia môžu nepotrebné vianočné stromčeky z domácností ponechať v prípade bytovej zástavby priamo pri stanovištiach kontajnerov, prípadne v ohrádkach na zber vianočných stromčekov, odkiaľ budú priebežne odvážané. Stromčeky z rodinných domov je možné ukladať na mestskou časťou vyhradených miestach, alebo môžu byť prinesené do zberného dvora. Vyzbierané stromčeky budú následne zhodnotené v mestskej kompostárni v Bernátovciach,“ uviedlo mesto.

Odovzdať je možné aj umelé stromčeky

Drevené ohrádky určené na zber vianočných stromčekov budú aj v tomto roku dostupné v ôsmich košických mestských častiach. Či už je stromček uložený k stanovišťu kontajnerov, do ohrádky alebo na iné určené miesto, je žiadané ho čo najdôslednejšie odzdobiť od vianočných dekorácií.

Prečítajte si tiež:
Pellegriniho Hlas zvoláva mimoriadnu schôdzu parlamentu, situácia na Slovensku je podľa strany alarmujúca

Pred zberom ho nie je potrebné baliť do fólie, zväzovať špagátom, či inak pripraviť na odvoz. Zničené a viac nepoužiteľné umelé vianočné stromčeky môžu obyvatelia bezplatne odovzdať v ktoromkoľvek z piatich zberných dvorov v Košiciach.

Lokality umiestnenia ohrádok na zber vianočných stromčekov je pre obyvateľov zverejnený na webe spoločnosti Kosit: https://www.kosit.sk/zber-a-odvoz-vianocnych-stromcekov-2/

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: zber vianočných stromčekov
Zdroj: Webnoviny.sk – Košice aj tento rok rozmiestnia drevené ohrádky na zber vianočných stromčekov © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií