fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Koronavírus Košice: Nový prípad nakazenia zistili u 26-ročného pacienta

Máte tip? napíšte nám mailom

V Košiciach potvrdili ďalší prípad nákazy koronavírusom na Slovensku. Podľa informácií tvnoviny.sk je pacientom 26-ročný zamestnanec US Steel v Košiciach. Leží v Univerzitnej nemocnici v Košiciach.

Zamestnanec U.S.Steel Košice nakazený koronavírusom sa na pracovisku nezdržiaval

Zamestnanec spoločnosti U. S. Steel Košice, u ktorého v pondelok potvrdili nákazu novým koronavírusom, sa na pracovisku po dovolenke nezdržiaval. Uviedol to hovorca košických oceliarní Ján Bača s tým, že podľa vyjadrenia  hygienikov v tomto prípade vzhľadom na cestovateľskú anamnézu nedošlo k ohrozeniu zdravia zamestnancov.

Pozorne sledujeme vývoj situácie a inštrukcie regionálneho úradu verejného zdravotníctva. Nimi sme boli informovaní o tom, že bol nakazený aj náš zamestnanec. Podľa informácií z regionálneho úradu verejného zdravotníctva bola táto osoba infikovaná počas dovolenky vo Francúzsku,“ spresnil s tým, že po dovolenke navštívil zdravotnícke zariadenie a neprišiel na pracovisko.

Počet pacientov nakazených novým koronavírusom na Slovensku stúpol na sedem. Po pondelkovom zasadnutí krízového štábu o tom informoval dosluhujúci premiér Peter Pellegrini (Smer-SD). Potvrdil, že počas zasadnutia štábu pribudli dva nové potvrdené prípady, a to v Martine a Košiciach.

Na východe Slovenska stále čakajú aj na výsledky 75-ročného muža s vážnymi dýchacími problémami, ktorý sa nachádza v nemocnici Košice-Šaca s podozrením na nový koronavírus.

Prečítajte si tiež:
Oslík ako domáce zvieratko? 17-ročná Payton zachránila malému oslíkovi život, dnes je z neho rozkošné stvorenie, ktoré miluje každý

Hospitalizovaný 75-ročný muž má vážne dýchacie problémy. V nemocnici v košickej mestskej časti Šaca je hospitalizovaný 75-ročný muž s podozrením na koronavírus. Informovala o tom TV JOJ. Podľa televízie jeho príbuzný nahlásil, že ťažko dýchajúci muž spadol z rebríka. Keď sa ho pýtali, či niekto z rodiny cestoval, povedal, že nie.

Až o niekoľko hodín iná príbuzná potvrdila, že muž, ktorý privolal pomoc, bol v Benátkach na karnevale. 75-ročný muž je v kritickom stave hospitalizovaný na ARO, dýchajú za neho prístroje.

Mesto Košice pre koronavírus zavádza opatrenia

Mesto Košice je v súvislosti so šírením koronavírusu COVID-19 v kontakte s Regionálnym úradom verejného zdravotníctva so sídlom v Košiciach (RÚVZ). Ak to bude potrebné, podľa ich rozhodnutia alebo na základe požiadavky RÚVZ bude zvolaný Krízový štáb mesta, resp. v zmysle platnej legislatívy bude kvôli ohrozeniu verejného zdravia vyhlásená mimoriadna situácia.

Riadia sa hygienikom

Mesto sa v súvislosti s výskytom tohto vírusu riadi aj usmernením hlavného hygienika SR. Bez nariadení štátnych inštitúcií však mesto môže vykonávať len preventívne opatrenia na magistráte, školách a školských zariadeniach, mestských podnikoch a ďalších organizáciách v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta. V prípade potreby sme však pripravení v tejto veci okamžite konať.

  • umývajte si ruky často mydlom a vodou, najmenej pod dobru 20 sekúnd. Ak nie je k dispozícii mydlo a voda, je potrebné použiť dezinfekčný prostriedok na ruky na báze alkoholu
  • nedotýkajte sa neumytými rukami očí, nosa alebo úst
  • zakryte si nos a ústa pri kašľaní a kýchaní jednorazovou papierovou vreckovkou a následne ju zahoďte do koša
  • vyhýbajte sa blízkemu kontaktu s ľuďmi, ktorí javia príznaky nádchy alebo chrípky
  • ak ste chorý, kontaktujte svojho ošetrujúceho lekára, ktorý určí ďalší postup liečby, doma na lôžku sa z ochorenia liečte v samostatnej izbe
  • v domácnosti dbajte na zvýšenú dezinfekciu povrchov
Prečítajte si tiež:
Hollywood ako ho nepoznáš! Týchto 9 neslávnych faktov o známom mieste určite nevieš

Viac informácií je dostupných na stránke RÚVZ v sekcii “COVID-19”:

V prípade ďalších otázok je možné kontaktovať Regionálny úrad verejného zdravotníctva so sídlom v Košiciach – 0918 389 841 alebo Úrad verejného zdravotníctva SR – 0917 222 682.

Ďalšie informácie a usmernenia nájdete aj na stránke ministerstva školstva:

Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj tvnoviny

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií