fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Košický župan Trnka do väzby nejde, stíhaný bude na slobode (foto)

Rastislav Trnka je obvinený z machinácií pri verejnom obstarávaní a verejnej dražbe.

Máte tip? napíšte nám mailom

27.2.2023 (SITA.sk) –
aktualizované 27. februára 16:02

Predseda Košického samosprávneho kraja Rastislav Trnka bude stíhaný na slobode. Rozhodol o tom v pondelok Najvyšší súd SR, keď zamietol sťažnosť prokurátora voči nevzatiu obvineného do väzby.

Trnka je obvinený z machinácií pri verejnom obstarávaní a verejnej dražbe. Podľa NS SR je stíhanie obvineného v tomto štádiu konania dôvodné. Pondelňajšie rozhodnutie súdu je právoplatné. „Naďalej budem obhajovať svoje práva, pretože sa cítim nevinný,” uviedol po verejnom zasadnutí Trnka a doplnil, že pred súdom odmietol vypovedať, keďže je to jeho právo. Aj na ďalšie otázky médií odmietol odpovedať.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Košický župan Trnka na pojednávaní v kauze Valentín na Najvyššom súde (fotografie)

Špecializovaný trestný súd ešte v nedeľu 19. februára Rastislava Trnku nevzal do väzby a prepustil ho zo zadržania. Prokurátor žiadal väzbu pre obavu z možného ovplyvňovania svedkov a pokračovania z trestnej činnosti. Obvinenie Trnku sa týka obstarávania štyroch sypačov za 1,3 milióna eur. Podľa medializovaných informácií ich košickej župe dodala firma Tempus – Trans. Prešovský kraj takmer rovnaké sypače nakupoval lacnejšie o 100-tisíc eur za kus.

Prečítajte si tiež:
SNP posunulo Slovensko medzi víťazov vojny, podľa koaličných poslancov si musíme pripomínať hrozbu i hrdinov

Viac k témam: Obvinenie, Predseda Košického samosprávneho kraja (KSK), Súdy, Väzba
Zdroj: SITA.sk – Košický župan Trnka do väzby nejde, stíhaný bude na slobode (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií