fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Kotleba dal vyhodiť vlajku EÚ: “Daj preč tú modrú handru!”

Máte tip? napíšte nám mailom

Marián Kotleba opäť potvrdil kontroverznosť svojej politickej strany ĽSNS. Na začiatku tlačovej besedy požiadal bývalého poslanca Národnej rady Milana Mazúreka, aby z pódia odstránil vlajku Európskej únie. Keď mu neznámy hlas z publika odkázal, že vlajku na pódiu nie je vidieť, Kotleba odpovedal: “Ale náhodou, aby sme to neriskovali.” 

Volebný líder kontroverznej politickej strany Ľudová strana Naše Slovensko znova potvrdil svoju antipatiu voči Európskej únii. Na začiatku tlačovej besedy v budove národnej rady požiadal Milana Mazúreka, aby “dal preč tú modrú handu”. Mazúrek následne chytil tyč s vlajkou a odniesol ju “do zákulisia”. Podľa záberov je evidentné, že člen politickej strany Milan Uhrík situácia pobavila, čo naznačil úšľabkom.

Z publika sa neznámy hlas prehovoril na Kotlebu a odkázal mu, že vlajku na rečníckom pódiu nie je vidieť. “Ale náhodou, aby sme to neriskovali,” odpovedal Kotleba. 

Kotleba verzus Európska únia

Marián Kotleba a jeho politická strana dlhodobo priznáva, že chce, aby Slovensko vystúpilo z Európskej únie. Na svojich webových stránkach strany dokonca otvorene píšu o svojom názore na úniu. Začiatkom minulého roka vydali článok, v ktorom Štefan Surmánek spomína suverenitu, zvrchovanosť a ochranu štátnosti. „Slovensko postavíme nad diktát Bruselu. Vrátime Slovenskej republike hrdosť, samostatnosť a suverenitu,” odkazujú predstavitelia ĽSNS. Európsku úniu prirovnávali k potápajúcemu sa Titanicu, z ktorého musí Slovensko okamžite vystúpiť.

Prečítajte si tiež:
Festival NA 100%: Ak chceš byť priemerný, SEM nechoď!

Zvrat prišiel pred voľbami do Europarlamentu, kedy ĽSNS “veslovalo” za Európsku úniu. Tento nevysvetliteľný počin vysvetlilo slovami: “Úniu treba zreparovať z vnútra.”  Dalo by sa však tvrdiť, že video, ktoré sa na YouTube objavilo 19. januára, hovorí za všetko.

 

 

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií