Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Kotleba dal vyhodiť vlajku EÚ: “Daj preč tú modrú handru!”

Marián Kotleba opäť potvrdil kontroverznosť svojej politickej strany ĽSNS. Na začiatku tlačovej besedy požiadal bývalého poslanca Národnej rady Milana Mazúreka, aby z pódia odstránil vlajku Európskej únie. Keď mu neznámy hlas z publika odkázal, že vlajku na pódiu nie je vidieť, Kotleba odpovedal: “Ale náhodou, aby sme to neriskovali.” 

Pokračovanie pod reklamou

Volebný líder kontroverznej politickej strany Ľudová strana Naše Slovensko znova potvrdil svoju antipatiu voči Európskej únii. Na začiatku tlačovej besedy v budove národnej rady požiadal Milana Mazúreka, aby “dal preč tú modrú handu”. Mazúrek následne chytil tyč s vlajkou a odniesol ju “do zákulisia”. Podľa záberov je evidentné, že člen politickej strany Milan Uhrík situácia pobavila, čo naznačil úšľabkom.

Z publika sa neznámy hlas prehovoril na Kotlebu a odkázal mu, že vlajku na rečníckom pódiu nie je vidieť. “Ale náhodou, aby sme to neriskovali,” odpovedal Kotleba. 

Pokračovanie pod reklamou

Kotleba verzus Európska únia

Marián Kotleba a jeho politická strana dlhodobo priznáva, že chce, aby Slovensko vystúpilo z Európskej únie. Na svojich webových stránkach strany dokonca otvorene píšu o svojom názore na úniu. Začiatkom minulého roka vydali článok, v ktorom Štefan Surmánek spomína suverenitu, zvrchovanosť a ochranu štátnosti. „Slovensko postavíme nad diktát Bruselu. Vrátime Slovenskej republike hrdosť, samostatnosť a suverenitu,” odkazujú predstavitelia ĽSNS. Európsku úniu prirovnávali k potápajúcemu sa Titanicu, z ktorého musí Slovensko okamžite vystúpiť.

Zvrat prišiel pred voľbami do Europarlamentu, kedy ĽSNS “veslovalo” za Európsku úniu. Tento nevysvetliteľný počin vysvetlilo slovami: “Úniu treba zreparovať z vnútra.”  Dalo by sa však tvrdiť, že video, ktoré sa na YouTube objavilo 19. januára, hovorí za všetko.

 

 

reklama

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií