fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Kotlebovci šíria dezinformácie zo sarkastickej stránky. Neuveríte, čo je zodpovedné za otepľovanie Európy!

Máte tip? napíšte nám mailom

Česká stránka AZ247.cz si uťahuje takmer z každého. Sarkazmom a iróniou si získava fanúšikov, no stále je to “len” zábavná stránka, ktorá slúži na ironizáciu spoločnosti a doby. Neuveríte, čo najnovšie spôsobila.

Za obrovské horúčavy nemôžu klimatické zmeny, ale Európska únia. Tá vraj umelo ohrieva kontinent, a to tak, že po celej Afrike sú „obrovské ventilátory, ktoré majú za úlohu fúkať teplý vzduch do Európy. Preto sú v Európe z roka na rok väčšie trópy. Cieľ je jasný – ohriať Európu a vytvoriť prirodzenú klímu pre afrických migrantov, aby sa tu cítili ako doma.”

Tyto obrovské ventilátory se nacházejí po celé Africe a mají za úkol foukat teplý africký vzduch směrem do Evropy. Proto…

Zveřejnil(a) AZ247.cz – víc než jen pravda dne Neděle 7. července 2019

Stránka sa na nič nehrá

Sarkastická stránka AZ247.cz sa ale na nič nehrá, veľmi otvorene o sebe prehlasuje, že to nemyslí vážne. V podtitule má napísané Nikto nám nediktuje, o čom smieme klamať a na facebookovej stránke majú zase vtipný popis „AZ247 je čistá irónia a sarkazmus. Sme vegáni.” 

Zameriavajú sa na utečencov, Sorosa, radi píšu o “zaručených pravdách” či alternatívnej medicíne a iných zaujímavostiach, ktorým by ste skrátka neverili.

Prečítajte si tiež:
Týchto 20 optických ilúzií vytvorila príroda. Zaručene nebudeš chcieť uveriť, že ide o realitu

Veľkú pozornosť si vyslúžil aj článok o Georgeovi Sorosovi a o tom, že po zaplatení všetkých demonštrantov na Letnej vyhlásil bankrot. Tento príspevok má vyše 300 zdieľaní.

Kotlebovská stránka medzičasom zrušená?

Portál omediach.com o tejto kuriozitke informoval včera. Dnes sme sa však už k facebookovej stránke, ktorá mala hoaxy zdieľať, nedostali. Je teda otázne, či ich prekvapila pozornosť médií, alebo či stránku nahlásila a zrušila verejnosť.

Zdroj: omediach.com

Zdrojový článok píše o tom, že kotlebovskú stránku premenovali a dezinformácie šíria naďalej, dnes ju však na Facebooku už nenachádzame.

Faktom však je, že v máji zdieľali aj vyššie spomínaný článok o Sorosovi.

Zdroj: omediach.com

Opäť poukazujeme na to, aké nebezpečné je neoverovanie faktov. A nie, za otepľovanie Európy naozaj nemôžu turbíny v Afrike.

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií