fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Kotlebovej ĽSNS hrozí rozpustenie.

Máte tip? napíšte nám mailom

Kotlebova strana môže byť minulosťou.

Generálny prokurátor Jaromír Čižnár podal návrh na rozpustenie Kotlebovej ĽSNS. Podľa prokuratúry je totiž cieľom strany odstránenie súčasného demokratického systému na Slovensku.

Hovorkyňa generálnej prokuratúry Andrea Predajňová informovala, že Ľudová strana Naše Slovensko ako extrémistická politická strana s fašistickými tendenciami svojím programom a činnosťou porušuje Ústavu Slovenskej republiky, zákony a medzinárodné zmluvy.

Generálna prokuratúra týmto chce uzavrieť prešetrovanie 170 evidovaných podaní s požiadavkou podať Najvyššiemu súdu Slovenskej republiky návrh na rozpustenie strany Kotleba – Ľudová strana Naše Slovensko.

Kotleba už má so zrušením strany skúsenosti. V roku 2006 bola zrušená Slovenská pospolitosť, taktiež z dôvodu porušenia Ústavy. Kotlebovci však podľa všetkého majú záložný plán. Majú založenú záložnú stranu s názvom Ľudová strana.

Fašisti sú v prvom rade presvedčení, že žijú v úpadkovom období, rúcajúceho sa do záhuby, ktorí bojujú za očistu svojho národa a rasy. Ich myšlienky sú často utopické. Chcú, aby demokracia, ktorá podľa nich zlyhala, skončila, a začala nová forma vládnutia, napríklad fašizmus. Pritom zväčša násilým odstránia všetkých, ktorí podľa nich sú zodpovední za súčasní stav. Často sú to nevinní ľudia, ktorí ich nepodporujú a sú proti ich názorom.

Prečítajte si tiež:
Zlatokopka nahratá priamo pri čine!

Kotleba jasne zatracuje súčasný politický systém a svoju stranu pasuje do roly „antisystémového hnutia“. To presne robia všetky fašistické strany vo svete, ktoré tu boli v minulsti alebo dnes. Kotleba sa aj v Banskobystrickom kraji snažil ovplvňovať kultúru, na výročie SNP vyvesoval čiernu zástavu, uznával prvého prezidenta J. Tisa, ktorý bol zodpovedný za 80 000 ľudských obetí. Mnohí ho upodozrievaju, že prostredníctvom znakov a čísel dáva aj dnes jasne najavo svoj postoj k fašizmu či nacizmu. Niektorí členovia ĽSNS sa na sociálnych sieťach vyjadrovali o holokauste, ako o vymyslenej rozprávke či o Hitlerovi ako o dobrom politikovi so správnymi rozhodnutiami.

unnamed

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií