Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Kráľ Karol III. udelil princovi Edwardovi titul vojvoda z Edinburghu, ktorý mal predtým ich zosnulý otec

Najmladší syn kráľovnej Alžbety II. a princa Filipa dostal titul po otcovi.

10.3.2023 (SITA.sk) – Britský princ Edward dostal nový titul a je vojvodom z Edinburghu. Titul, ktorý mal pred ním jeho zosnulý otec princ Filip, mu udelil jeho najstarší brat kráľ Karol III. pri príležitosti jeho 59. narodenín. Oznámil to Buckinghamský palác, informuje spravodajský portál BBC.

Princ Edward, najmladší z detí zosnulej kráľovnej Alžbety II., bude mať nový titul do konca života. Nebude však dedičný. Predošlý Edwardov titul gróf z Wessexu prešiel na jeho 15-ročného syna Jamesa.

Podľa BBC princ Filip chcel, aby jeho titul, ktorý dostal v deň svadby s Alžbetou, dostal Edward. Konečné rozhodnutie však bolo na kráľovi Karolovi.

Vojvoda z Edinburghu a jeho manželka vojvodkyňa Sophie sa neskôr počas dňa ukážu v Edinburghu. Manželia by sa tam mali zúčastniť na podujatí k prvému výročiu vojny na Ukrajine.

Zdroj: SITA.sk – Kráľ Karol III. udelil princovi Edwardovi titul vojvoda z Edinburghu, ktorý mal predtým ich zosnulý otec © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií