fbpx
Výšku má ako Michael Jorden: táto krava na špacír nepôjde

Výšku má ako Michael Jorden: táto krava na špacír nepôjde

Milujete zvieratká ako napríklad psy, mačky alebo skôr papagáje? Či už dáte prednosť psej vernosti, alebo mačacej prefíkanosti, šokuje vás „nový” druh v podobe tejto nadrozmernej kravy.

Krava s menom Knickers je v súčasnosti jediným nezvyčajným kusom, ktorý pochádza z Austrálie, ale z jej zovňajšku sú šokovaní ľudia po celom svete. Ak by sme sa chceli bližšie pozrieť na jej pôvod, ide o plemeno dobytka, pod cudzím pomenovaním Holstein-Friesian, ktorý váži približne 1700 kilogramov.

Táto krava „oslávila” už svoje siedme narodeniny a oproti iným bežným rovesníkom váži približne o 680 kilogramov viac. Viaceré zdroje (ako napríklad 7 News Central Queensland) uvádzajú, že Knickers je extrémne vysoká, skoro ako populárny exbasketbalový hráč Michael Jordan.

https://twitter.com/TimesKnowledge/status/1068013458254385152

Aký je osud najväčšej kravy v stáde?

I keď všetci vieme, kam kravy putujú pre ich spracovanie na konzumáciu, osud extrémne veľkej kravy dopadol priaznivo. Jej majiteľ, Geoff Pearson, sa vyjadril, že práve neuveriteľná mohutnosť môže za to, že krava si ešte svoj život nejaký čas požije.

Majiteľ sa pre ABC News (austrálsku pobočku) vyjadril, že krava je pre výrobný proces jednoducho príliš veľká, takže má zjavne šťastie. Krava ostane medzi svojimi rovesníkmi, aj keď skutočne vytŕča z davu, ozývajú sa v nej prirodzené vodcovské schopnosti. Napríklad vtedy, ak sa rozhodne presunúť sa z jedného miesta na druhé, nasleduje ju takmer celé stádo.

Len nedávno sme písali, či zachránime planétu tým, že nebudeme jesť mäso. Ak podľa nedávnej štúdie zásadne nezmeníme naše stravovacie návyky, zničíme do roku 2050 schopnosť našej planéty uživiť svojich obyvateľov. Na takúto nie veľmi ružovú budúcnosť poukazuje štúdia vo vedeckom časopise Nature.

Zdroj: Insider

PREČÍTAJTE SI TIEŽ  Mladšia polovička je zárukou dlhšieho a zdravšieho života! Platí to ale iba pre jedno z pohlaví
Google+ Linkedin
Žaneta Kováčiková

I keď študujem Marketingovú komunikáciu, už od začiatku ma to vďaka predmetu onlinovej žurnalistiky, lákalo písať články. Zameriavam sa na oblasť lifestylových článkov. V minulosti som pracovala v marketingovej agentúre ako social media pracovník a copywriter.