Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Kremeľ popiera, že Wagnerova skupina poskytla Hizballáhu ruský systém protivzdušnej obrany

Libanonská militanská skupina Hizballáh si už takmer mesiac vymieňa cezhraničnú paľbu s Izraelom.

3.11.2023 (SITA.sk) – Kremeľ poprel správy o tom, že Wagnerova skupina poskytla ruský systém protivzdušnej obrany libanonskej militantnej skupine Hizballáh, ktorá si od 7. októbra vymieňa cezhraničnú paľbu s Izraelom.

Viac o téme: Izraelsko-palestínsky konflikt

Referuje o tom web news.sky.com s odvolaním sa na denník The Wall Street Journal, ktorý citoval amerických predstaviteľov. Podľa nich bol systém SA-22 poskytnutý Sýrii, kde sa nachádzajú bojovníci Hizballáhu a Wagnerovej skupiny, a mohol by byť libanonskej skupine poslaný s požehnaním sýrskeho vodcu Baššára Asada.

Hovorca Kremľa Dmitrij Peskov uviedol, že Wagnerova skupina „de facto“ neexistuje a takéto obvinenia sú spravidla nepodložené. Hizballáh sa zapája do potýčok s izraelskými obrannými silami a hrozí zintenzívnením útokov, odkedy hnutie Hamas pred takmer mesiacom zaútočilo na Izrael.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Izraelsko-palestínsky konflikt 2023 (fotografie)

Viac k témam: Izraelsko-palestínsky konflikt, Kremeľ, Protivzdušná obrana
Zdroj: SITA.sk – Kremeľ popiera, že Wagnerova skupina poskytla Hizballáhu ruský systém protivzdušnej obrany © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií