fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Kremnický festival Big Air radikálne zníži tvorbu plastových odpadov! Už žiadne jednorazové poháre a nápoje v plastových fľašiach

Balenú vodu predávať nebudú

Máte tip? napíšte nám mailom

Kremnica 4. júna (TASR) – Organizátori kremnického letného podujatia Big Air v meste sa rozhodli, že zorganizujú akciu tak, aby sa počas nej vyprodukovalo minimálne množstvo odpadov.

„Rozhodli sme sa, že radikálne znížime tvorbu plastových odpadov. Big Air v meste začína cestu k ekologickejšiemu festivalu,“ uviedol za organizačný tím Ondrej Horváth.

Návštevníci tak na festivale Big Air nenájdu jednorazové poháre alebo nápoje v plastových fľašiach. Všetky nápoje sa budú podávať v zálohovaných pohároch. Organizátori sa tiež rozhodli naplno využiť kremnickú vodu.

„Keďže kremnickej vode z kohútika nič nechýba, všetci návštevníci ju budú mať k dispozícii zadarmo. Rozhodli sme sa, že balenú vodu predávať nebudeme. Sýtenú vodu budeme čapovať z vratných sudov a bude k dispozícii v stánkoch s nápojmi. Všetkých predajcov jedla zároveň žiadame, aby nepoužívali jednorazový plastový riad,“ podotkol Horváth.

JOGA sa dá cvičiť vždy a všade a preto bude aj na Big Air 😉 Takže zoberte deky a ide sa na to! 🙏Už v sobotu 8. júna…

Zveřejnil(a) Big Air v meste dne Čtvrtek 30. května 2019

Spája šport s hudobným festivalom

Na ekologické správanie vyzývajú organizátori akcie aj tých, ktorí na ňu pricestujú z iných regiónov. Kremnica má podľa nich výhodnú polohu, pretože sa nachádza v strede Slovenska. Ekologickú stopu môžu návštevníci podľa nich znížiť napríklad aj tak, že využijú spolujazdu.

Prečítajte si tiež:
Po deťoch zakročila už aj staršia generácia. V Bratislave sa na Deň matiek konal Klimatický pochod rodičov

„Ak sa návštevníci Big Air chystajú do Kremnice poloprázdnym autom, môžu zobrať so sebou ďalších ľudí, ktorí sa na festival chystajú. Na spolujazdu sme vytvorili špeciálnu skupinu na sociálnej sieti, kde môžu ľudia ponúkať odvoz do a z Kremnice, dodal Horváth s tým, že parkovanie bude zabezpečené v bližšom aj širšom okolí areálu kúpaliska Katarína zdarma.

Big Air v meste je športovo-zábavná šou, ktorá spája profesionálne športové preteky s hudobným festivalom. Podujatie organizuje občianske združenie FRST Crew. Združenie spája mladých ľudí, prevažne Kremničanov, ktorí sa dobrovoľnícky spolupodieľajú na príprave zimnej a letnej akcie podujatia. Big Air v meste prvýkrát zorganizovali na námestí v roku 2006. V roku 2017 zorganizovali prvý raz aj jeho letnú verziu.

Ozaj, ak sa chystáte na letné festivaly, tu je zopár rád, ako predísť zbytočným problémom.

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií