fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Kresťanskí demokrati chcú hlavu Budaja, klame alebo zavádza v tvrdeniach o firme Reko Recycling

Končiaca vláda si podľa Milana Majerského z občanov Slovenska nemôže robiť dobrý deň.

Máte tip? napíšte nám mailom

5.5.2023 (SITA.sk) – Kresťanskodemokratické hnutie (KDH) žiada od prezidentky Zuzany Čaputovej, aby odobrala poverenie ministrovi životného prostredia Jánovi Budajovi (Demokrati). Sú toho názoru, že šéf envirorezortu klamal, keď tvrdil, že nevedel o firme ministra pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Samuela Vlčana.

Podľa nich to vyplýva zo zápisov a uznesení z 9. februára, keď sa uskutočnil Výbor pre pôdohospodárstvo a životné prostredie Národnej rady SR. Vo svojom vyjadrení k aktuálnej situácii to uviedol predseda kresťanských demokratov Milan Majerský. Vlčan by sa podľa hnutia mal vzdať aj dotácie, nielen svojej funkcie.

„Práve 9. februára riešil výbor skládku firmy Reko Recycling, ktorú na výbore zastupoval minister pôdohospodárstva Samuel Vlčan. Na tomto zasadnutí bol prítomný aj generálny riaditeľ inšpekcie životného prostredia a poslanci oficiálne zaviazali Ministerstvo životného prostredia SR, aby monitorovalo skládku Vlčanovej firmy,” uvádza sa vo vyjadrení.

Budaj podľa nich klame alebo zavádza, ak tvrdí, že nevedel, že daná firma patrí Vlčanovi. „Končiaca vláda si z občanov Slovenska nemôže robiť dobrý deň. Toto nie je boj proti korupcii, ktorý nám sľubovala táto vláda pred viac ako 3 rokmi,” uzatvoril Majerský.

Prečítajte si tiež:
Black Friday pre pravých filmových fanúšikov! Najlepšie filmy z európskej produkcie u vás doma

Viac k témam: Minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR, Minister životného prostredia SR, Politická kríza, Predseda Kresťanskodemokratického hnutia (KDH), Prezidentka SR, Úradnícka vláda
Zdroj: SITA.sk – Kresťanskí demokrati chcú hlavu Budaja, klame alebo zavádza v tvrdeniach o firme Reko Recycling © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií