Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Kriminalisti vo vlaku odhalili ďalší pokus o nezákonný dovoz cigariet, únik presiahol 133-tisíc eur (foto)

Finančný únik na cle a daniach v tomto prípade vyčíslili na takmer 133 400 eur.

22.5.2023 (SITA.sk) – Ďalší pokus o nezákonný dovoz cigariet po širokorozchodnej železničnej trati v Maťovciach (okres Michalovce) odhalili príslušníci finančnej správy. Spolu 720-tisíc kusov cigariet našli ukrytých pod nákladom prepravovaného tovaru. Finančný únik presiahol 133-tisíc eur.

Ako informovala Finančná správa SR na svojej webovej stránke, vo všetkých 46 vagónoch nákladnej vlakovej súpravy vstupujúcej na územie Slovenska z Ukrajiny bol náklad aglomerovanej železnej rudy.

Nezákonne prepravené cigarety

Kontraband pašovaných cigariet odhalili príslušníci finančnej správy počas fyzickej kontroly pomocou sondážnych tyčí v dvoch vagónoch nákladného vlaku pod nákladom voľne uloženej rudy.

„Nezákonne prepravené cigarety štyroch rôznych značiek v celkovom množstve 720-tisíc kusov boli balené v spotrebiteľskom balení po 20 kusov, v dĺžke tabakového povrazca do 80 milimetrov vrátane, bez platnej slovenskej kontrolnej zámky,“ uviedla finančná správa.

Finančný únik

Finančný únik na cle a daniach v tomto prípade vyčíslili na takmer 133 400 eur. Vyšetrovateľ Kriminálneho úradu finančnej správy vedie trestné stíhanie pre zločin porušenia predpisov o štátnych technických opatreniach na označovanie tovaru voči doposiaľ neznámemu páchateľovi.

V prípade preukázania viny hrozí páchateľovi trest odňatia slobody na tri až osem rokov,“ dodala finančná správa.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: finančný podvod, Krimi, Kriminalisti, Nelegálne cigarety, Pašovanie cigariet
Zdroj: SITA.sk – Kriminalisti vo vlaku odhalili ďalší pokus o nezákonný dovoz cigariet, únik presiahol 133-tisíc eur (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií