fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Krištúfková chce znova presadiť školské obedy zadarmo, zvýšiť by sa mala aj dotácia na 2,30 eura

Pôvodná suma dotácie na obed bola 1,30 eura, návrh poslankyne obsahuje zvýšenie na 2,30 eura.

Máte tip? napíšte nám mailom

20.1.2023 (Webnoviny.sk) – Poslankyňa hnutia Sme rodina Petra Krištúfková predloží na najbližšiu schôdzu parlamentu pozmeňujúci návrh, ktorý počíta s opätovným zavedením obedov zadarmo pre deti v poslednom ročníku materských škôl a pre všetky ročníky základných škôl.

Navýšenie dotácie na obed

Svoj návrh zdôvodňuje pomocou rodinám a najohrozenejším skupinám obyvateľov, medzi ktoré patria aj mladé rodiny či ženy – samoživiteľky. Zmena by mala spočívať nielen v opätovnom zavedení dotácie, ale aj v jej navýšení. Pôvodná suma dotácie na obed bola 1,30 eura, návrh poslankyne obsahuje zvýšenie na 2,30 eura.

„Uvedomujeme si, že situácia je naozaj vážna a ceny energií a potravín dosahujú svoje historické maximum. Životná úroveň mnohých slovenských rodín je preto ohrozená,“ povedala Krištúfková a dodala, že pomoc zo strany štátu je teraz dôležitejšia ako kedykoľvek predtým. Verí, že jej návrh nájde v parlamente podporu.

Navýšenie prídavku aj daňového bonusu

Poslankyňa zároveň poukázala na to, že len nedávno sa podarilo presadiť historické navýšenie prídavku na dieťa z 30 na 60 eur, ako aj zásadné zvýšenie daňového bonusu na dieťa, ktorý je od januára 140 eur.

Prečítajte si tiež:
Národná jednotka boja proti nelegálnej migrácii obvinila za 20 rokov tisícky páchateľov, medzi obeťami boli aj deti

Opätovne sa zaviedol aj príspevok na začiatku školského roka. Každá rodina, ktorá bude v septembri vyprevádzať do školy prváka, dostane 110 eur.

Viac k témam: Ceny energií, Daňový bonus, Obedy pre školákov, Obedy zadarmo, Prídavok na dieťa
Zdroj: Webnoviny.sk – Krištúfková chce znova presadiť školské obedy zadarmo, zvýšiť by sa mala aj dotácia na 2,30 eura © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií