fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

ŠOKUJÚCE VIDEO: Krokodíly zaživa stiahnuté z kože kvôli móde

Máte tip? napíšte nám mailom

Teba kabelka značky Louis Vuitton poteší, no nevinné zvieratá stratia život.

Krokodíly, ktoré sa chovajú na krokodílích farmách vo Vietname, tam žijú v nehumánnych podmienkach a ich životný priestor je minimálny. Na videách môžeme vidieť, že sú väznené v betónových bunkách, ktoré sú častokrát menšie než telá týchto plazov alebo v jednej betónovej jame sú ich desiatky. V týchto podmienkach žijú dovtedy, kým im zamestnanci fariem nezmasakrujú kvôli ľudskej hlúposti – módnym doplnkom, ktoré radi nosia i celebrity ako Victoria Beckham, Ashton Kutcher či Gwyneth Paltrow.

Predtým, než sa krvavý masaker módneho priemyslu začne, krokodíly dostanú elektrošoky, následne im rozrežú krky a vrazia im do chrbtice obrovskú kovovú tyč. Plazy krvácajú a hýbu sa nielen počas toho, ako ich pracovníci zaživa zvliekajú z kože, pričom celý proces trvá cca 15 až 20 minút, no mnohokrát tieto zúbožené zvieratá umierajú celé hodiny.

Biológ Clifford Warwick sa pre PETA vyjadril, že zárezy, ktoré zvieratám robia na krku, musia byť veľmi bolestivé a dodal, že nie je žiadna pravdepodobnosť, že zomrú okamžite.

Prečítajte si tiež:
Američanka nakazená koronavírusom bola na diskotéke v Brne. Potom išla RegioJetom do Prahy

PETA, na čele s ich prezidentkou Ingrid Newkirk, vyzývajú spotrebiteľov, vietnamské ministerstvo poľnohospodárstva i LVMH (materskú spoločnosť, ktorá zastrešuje svetoznáme módne značky, akými sú Louis Vuitton, Givenchy, Christian Dior a Marc Jacobs), aby zasiahli a nevinné zvieratá uchránili pred nesmierne krutou a bolestivou smrťou.

Vo Vietname ročne takto zmasakrujú viac než 30-tisíc týchto plazov, ktorých kožu si objednávajú luxusné módne značky, aby z nich vyrábali kabelky, peňaženky, topánky, opasky či ramienka na hodinkách.

Kabelka značky Louis Vuitton z krokodílej kože stojí približne 25-tisíc eur, no bezbranné zvieratá kvôli nej zaplatia najvyššiu cenu, stratia život. Zamysli sa nad tým… A nezabúdaj ani na to, že zvieratá netrpia len kvôli móde, ale i v cirkusoch kvôli “zábave”.

Zdroj: indiatimes.com

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií