fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

6 faktov o kruhoch v obilí na Slovensku: Najväčší mal až 275 metrov!

Kruhy v obilí na Slovensku nie sú raritou. Ročne sa ich po svete objavia tisíce. Vyvolávajú nekonečné množstvo špekulácií a diskusií. Čo znamenajú?

Máte tip? napíšte nám mailom

Kruhy v obilí vytvárajú zaujímavé vzory a obrazce na veľkých poliach, zvyčajne na stredne vysokých klasoch. Ich vznik a existencia však nebola nikdy úplne vysvetlená.

Jeden z najzvláštnejších aspektov kruhov v obilí je to, že ide zvyčajne o veľmi jedinečné útvary. Často zobrazujú posvätné symboly rôznych náboženstiev a kultúr. Iné útvary majú tvar dôležitých geometrických symbolov, ako napríklad kvet života, ktorý predstavuje spôsob prepojenia všetkého života.

Teoretici sa domnievajú, že poukazujú na mimozemské alebo vyššie sily. Zatiaľ čo vedci sa domnievajú, že ide  o interpretáciu umelca.

kruhy v obilí na Slovensku  

Toto sú zaujímavosti o kruhoch v obilí

Prvé kruhy v obilí na Slovensku boli už v roku 1941

V okolí Hlohovca, objavovali už v rokoch 1941 až 1944. Prvý zaznamenaný obrazec v histórii Slovenska sa vyskytol 20. júla 1992 vo Fiľakove, jednalo sa o jednoduchý kruh. Viac informácií sa však o ňom nepodarilo získať.

Pozrite si tiež:

Dnes je Svetový deň UFO. Oslavuje sa od roku 2001 ako Deň neidentifikovateľných lietajúcich objektov

 

Najväčší piktogram v obilí mal obvod 275 metrov

Azda najkrajším piktogramom, ktorý vznikol na Slovensku bol bez pochýb ten, v tvare kvetu. Objavil sa medzi obcou Kozárovce a mestom Tlmače, jeho obvod meral 275 metrov a na dĺžku mal až 68 metrov. Zložitý kruh sa na Slovensku objavil vôbec po prvý krát.

Obrovský kvet mal 5 lupeňov a namiesto očakávaného šiesteho boli 3 zmenšujúce sa kruhy, ktoré merali 6,2 metra, 5,3 metra a najmenší meral 3,6 metra. Vedľa kruhov bolo 6 zárezov širokých 1 meter.

Prečítajte si tiež:
Vedeli ste, že Cameron namaľoval nahú Kate Winslet? Aj 20-ročný Titanic vie stále prekvapiť

kruhy v obilí na Slovensku

,,Magnetické pole doslova šalelo. Raz sa otočil o 180° a o trochu vedľa už smeroval správne. Vošiel som do stredu kruhu s kompasom, položil ho na zem a sever ukazoval zas o 90° vedľa. Jednoznačne bolo magnetické pole silne narušené a s kompasom to robilo doslova čo chcelo,”  informuje bádateľ Miroslav Karlík

Kruhy v obilí na Slovensku boli falošné

Po niekoľkých rokoch sledovania kruhov v obilí sa na Slovensku našli aj falšovatelia. V roku 2013 sa objavilo niekoľko falošných kruhov pri Bytči, Liptovskej Štiavnici ďalší Slovenský piktogram v oblasti Lipník. Presne v tej istej lokalite, kde bádatelia boli viacero krát. Navyše, na tom istom poli sa vyskytol obrazec už tretí krát. Minimálne 4 dni starý obrazec bol relatívne zachovalý. Už prvých pár pohľadov na piktogram im však naznačovalo, že nejde o pravý kruh. Piktogram bol v tvare kruhu, v ktorého vnútri sa nachádza 6 lupeňov. Tvorcom dokonca došla aj kreativita a rovnaký piktogram sa objavil v ten istý rok aj v Anglicku. V obrazci nenamerali žiadne abnormality.

V kruhoch bolo posunuté magnetické pole

V kruhoch je posunuté magnetické pole. Pri meraní magnetického poľa sa kompas doslova točí.

Najviac po sebe zobrazovaných kruhov v obilí bolo v obci Hul a Hliníku nad Hronom

Až tri kruhy v krátkom čase objavili v Hliníku nad Hronom. Kruhy sa nachádzali približne 300 metrov od cesty a umiestnené boli na takom mieste, že ich z cesty vôbec nebolo možné vidieť. Objavili ich malé deti, keď sa hrali pri poli. Išlo o 2 veľké kruhy, 1 kruh mal priemer 4,4 metra, okolo ktorého boli ďalšie 2 medzikružia o celkovej veľkosti 32,4 metra. Navyše boli preťaté akýmsi krížom. Druhý kruh meral 10,1 metra, okolo neho sa nachádzali 2 polkruhy, ktoré boli spojené a cesta smerovala k stredu kruhu.

Prečítajte si tiež:
Za tieto veci sú ľudia ochotní zaplatiť tisíce až milióny eur. Kúpili by ste si ich aj vy?

Magnetické pole bolo posunuté zhruba o 15°, teda podobne ako v Poltári. Taktiež zaznamenali zvýšenú bio-energiu, ktorá zo štandardných 42  cm ukazovala hodnoty až okolo 100 cm. To je dôkazom toho, že na kruh pôsobili iné sily ako ľudské chodidlá či rôzne pomôcky. Rovnako ako v Lipníku sa tu objavil jav, že vrchy stebiel mimo kruh boli ohnuté a v kruhu boli úplne vyrovnané.

Kruhy sa neobjavili už 9 rokov

Posledný kruh na Slovensku bol zaznamenaný v roku 2010 v obci Hul po tretí krát. Piktogram bol pomerne rozsiahli a v miernom svahu. Od vtedy sa kruhy v obilí na Slovensku neobjavili. Podľa vyjadrenia ufológa Miroslava Karlíka, kruhy v obilí už na Slovensku nie sú, lebo mimozemšťania vedia, že si z nich uťahujeme.

Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj Ufo

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií