fbpx
Krutosť pytliakov nemá hranice! V Afrike našli 87 mŕtvych a zohavených slonov, ktorí boli v zúboženom stave

Krutosť pytliakov nemá hranice! V Afrike našli 87 mŕtvych a zohavených slonov, ktorí boli v zúboženom stave

Pytliactvo sa, nanešťastie, šíri rýchlosťou svetla. Ľudská krutosť už prekročila všetky medze a miera pytliactva v Afrike je dnes vyššia ako kedykoľvek predtým. Naozaj sa tomu mienime len nečinne prizerať?

Botswana je štát s najvyššou populáciou slonov na celom svete – je domovom až pre 130 000, pričom sa ochranárom podarilo udržať tento počet 15 rokov, no za posledné roky začal rapídne klesať. Napriek tomu, že si na ochrane zvierat zakladajú, za posledné roky sa práve Botswana stala hotovým pytliackym rajom.

Od roku 2005 do roku 2015 zabili až tretinu slonov.  Slonie kly sú pre nezastaviteľných pytliakov vidinou istého zárobku a tak ich v ich ohavných činoch nedokážu zastaviť už ani ochranné jednotky, ktoré hliadkujú na hraniciach.

Vláda s ochranármi nespolupracuje, a tak ochranári začali apelovať na nového prezidenta, aby prijal ďalšie opatrenia, ktoré by slony zachránili. Človek nemá právo rozhodovať o živote divokých zvierat a využívať ich ako prostriedok krutej honby za bohatstvom. Kedy prestanú ľudia ubližovať?

 

Zdroj: https://noizz.azet.sk/enviro/pytliaci-zabili-slony/t1nl524?utm_source=facebook.com&utm_medium=post&utm_campaign=fbdiva

Google+ Linkedin

Umenie mlčať je ťažšie ako schopnosť hovoriť. Mnohí hovoria, lebo nevedia mlčať a mnohí mlčia, lebo nevedia čo povedať. Dať slová na papier umožní neumlčať vypovedané, alebo vypovedať umlčané. Napísané dáva možnosť oživiť premlčané a zvýrazniť nevypovedané. Práve pre to píšem. :)