fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Kukuričné bludisko vo Vlčkovciach zdvojnásobí rozlohu. Návštevníci sa majú na čo tešiť

Máte tip? napíšte nám mailom

Labyrint, v ktorom hľadáte východ a zažívate pritom množstvo zábavy, bude aj tento rok na poli pri Vlčkovciach. Dokonca zdvojnásobí svoju polohu. 

 

Kukuričné bludisko malo minulý rok 1,9 kilometra dlhú trasu, v tomto roku to bude dohromady viac ako štyri kilometre.

Aktuálne je už rozkreslené na štvorčekovom papieri otca myšlienky Miroslava Sedláka, ktorý čaká na apríl, keď kukuricu začnú siať.

„Bludiská budú dve a na rozlohe zhruba päť a pol hektára, vlani to bolo dva a pol hektára,” povedal Sedlák, konateľ spoločnosti, ktorej roľa s kukuricou patrí.

Bludisko aj pre deti

„Mysleli sme však na menšie deti, pre ktoré urobíme bludisko o niečo menšie a aj menej komplikované, ako bolo v minulom roku. Také, aby mohli splniť všetky úlohy a mali z toho radosť. Pre väčších či dospelých pridáme druhé, veľké bludisko,” uviedol.

Obe budú v kukurici okolo troch metrov vysokej, i keď niekoľko nesprávnych a jednu správnu cestu musia vysekať v poraste už vtedy, keď sú rastliny do výšky kolien. Sedlák predpokladá, že bludiská otvoria v polovici júna a k dispozícii budú zhruba do konca septembra.

Prečítajte si tiež:
Vyholené hlavy, vychudnuté a na smrť vyzerajúce telá. Pozrite si prvé zábery filmu SPRÁVA o úteku dvoch Slovákov z Osvienčimu

Vlaňajšie premiérové bludisko malo návštevnosť nad očakávanie, hoci ju ovplyvnili aj mimoriadne horúce letné dni. „Chodili k nám ľudia z celého Slovenska, doslova z každého kraja. Veľa bolo návštevníkov z Čiech i iných krajín,” spomína Sedlák. Keďže sa bludisko nachádza v blízkosti diaľnice D1, nemali záujemcovia problém túto atrakciu nájsť.

Nebude chýbať ani občerstvenie

Organizátori pripravia aj zázemie pre návštevníkov, bude možné si zakúpiť nápoje alebo kukuricu na konzumáciu.

„Využijeme opäť zázemie, ktoré máme pripravené na samozber jahôd, čo sa u nás každoročne robí,” dodal Sedlák. Pribudne prístrešok, kam sa bude možné schovať pred páľavou alebo nečakaným dažďom.

Prezrite si kukuričné bludisko pri Vlčkovciach v premiére v roku 2018.

 

Zdroj:

mytrnava.sme.sk / TASR 

trnava.24dnes.sk 

sezaland.sk

 

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií