Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Kuleba: Putinove pokusy „vraziť klin“ medzi Kyjev a Varšavu sú márne, rovnako ako zlyhávajúca invázia

Putin vyhlásil, že západné územia Poľska sú „darom od Stalina“ a Poľsko by malo byť vďačné ZSSR za „obnovenie jeho nezávislosti“.

24.7.2023 (SITA.sk) – Pokusy ruského vodcu Vladimira Putina „vraziť klin“ medzi Ukrajinu a Poľsko sú márne. Na sociálnej a mikroblogovacej sieti Twitter to skonštatoval ukrajinský minister zahraničných vecí Dmytro Kuleba. Informuje o tom portál Ukrajinská pravda.

Poľsko a Ukrajina sa poučili

„Poľsko a Ukrajina sa, na rozdiel od Ruska, poučili z histórie a vždy budú jednotne čeliť ruskému imperializmu a nerešpektovaniu medzinárodného práva,“ vyjadril sa Kuleba v reakcii na vyhlásenia šéfa Kremľa o údajných plánoch Poľska obsadiť západ Ukrajiny. Zdôraznil pritom, že Putinove pokusy „vraziť klin“ medzi Kyjev a Varšavu sú „rovnako márne ako jeho zlyhávajúca invázia na Ukrajinu“.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Doplnil aj vyhlásenie poľského ministerstva zahraničných vecí, ktoré uviedlo, že „historické narážky ruských orgánov“ svedčia o „hlboko zakorenenom ruskom revizionizme a imperializme“.

„Dar“ od Stalina

Putin v piatok okrem iného vyhlásil, že litovsko-poľsko-ukrajinská brigáda sa pripravuje na obsadenie západnej Ukrajiny. Tvrdil tiež, že západné územia Poľska sú „darom od Stalina“ a Poľsko by malo byť vďačné ZSSR za „obnovenie jeho nezávislosti“.

Splnomocnenec poľskej vlády pre bezpečnosť informačného priestoru Stanisław Żaryn v reakcii označil ruského prezidenta za „úbohého, nudného človeka z Kremľa“, ktorý šíri lži o vojne na Ukrajine.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Ruský prezident, ukrajinský minister zahraničných vecí
Zdroj: SITA.sk – Kuleba: Putinove pokusy „vraziť klin“ medzi Kyjev a Varšavu sú márne, rovnako ako zlyhávajúca invázia © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií