Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Kupuje si Šutaj Eštok voličov pre Pellegriniho? Nadácia Zastavme korupciu upozorňuje na načasovanie udelenia prémií 

Udelenie plošných odmien v hodnote 500 eur oznámil minister vnútra Matúš Šutaj Eštok pred druhým kolom prezidentských volieb.

5.4.2024 (SITA.sk) – Nadácia Zastavme korupciu upozornila na plošné odmeny, ktorými chcú členovia vlády odmeniť policajtov, hasičov i záchranárov. Udelenie plošných odmien v hodnote 500 eur oznámil minister vnútra Matúš Šutaj Eštok (Hlas-SD) pred druhým kolom prezidentských volieb, v ktorých kandiduje jeho stranícky šéf a predseda parlamentu Peter Pellegrini.

Viac o téme: Prezidentské voľby na Slovensku 2024

„Po ministrovi obrany Robertovi Kaliňákovi (Smer-SD), ktorý štedro odmenil vojakov, ide tak o druhého člena vlády, ktorý plošne odmeňuje svojich podriadených. Plošné odmeny zvyklo ministerstvo vyplácať ku koncu roka alebo pred letnými dovolenkami. Skutočnosť, že ich minister Šutaj Eštok oznamuje tesne pred druhým kolom volieb vzbudzuje podozrenia, že si tak Hlas za štátne peniaze ,kupuje´ voličov pre Petra Pellegriniho,“ myslí si Zastavme korupciu.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Na pridelenie prémii reagoval aj poslanec parlamentu František Majerský (KDH). Dať odmenu policajtom, hasičom či horským záchranárom je podľa neho dôležité, avšak za kľúčovejšie považuje celkové zvýšenie ich platov. Dodáva, že zvýšiť platy sa majú systémovo a nie populisticky.

„To je kľúčová otázka pre personálnu stabilizáciu v rezorte vnútra. Navyše, ak sú zdroje v štátnom rozpočte, tak potom dajme aj záchranárom, zdravotným sestrám, sanitárom, ktorí si to zaslúžia rovnako,“ uviedol.

Viac k témam: Hasiči, Horskí záchranári, Kandidát na prezidenta Ivan Korčok (Prezidentské voľby 2024), Kandidát na prezidenta Peter Pellegrini (Prezidentské voľby 2024), Minister obrany SR, Minister vnútra SR, Nadácia Zastavme korupciu, Odmeny, Policajti, Predseda parlamentu, Prezidentské voľby na Slovensku 2024, Vojaci
Zdroj: SITA.sk – Kupuje si Šutaj Eštok voličov pre Pellegriniho? Nadácia Zastavme korupciu upozorňuje na načasovanie udelenia prémií  © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií