fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Kusého obvinenie Druckera zasiahlo, vyjadril sa aj k financovaniu jeho kampane

Predseda strany Dobrá voľba a Umiernení taktiež uviedol, že Kusý bol ich členom i úspešným starostom Nového Mesta a nikto nespochybňoval, že túto samosprávu riadil dobre.

Máte tip? napíšte nám mailom

29.11.2022 (Webnoviny.sk) – Strana Dobrá voľba a Umiernení sa postavila čelom k obvineniu kandidáta na primátora Bratislavy Rudolfa Kusého, ktorému zároveň pozastavila členstvo.

Uviedol to predseda mimoparlamentnej strany Dobrá voľba a Umiernení Tomáš Drucker v diskusnej relácii Karty na stôl týždenníka Plus 7 dní.

Drucker dbal na transparentnosť

Jeho obvinenie ma zasiahlo. Bol naším členom i úspešným starostom Nového Mesta a nikto nespochybňoval, že túto samosprávu riadil dobre a taktiež bol kandidátom piatich politických strán,” povedal Drucker. Dodal, že tieto strany sa dohodli na financovaní jeho kampane. Dobrá voľba a Umiernení podľa Druckera prísne dbali na to, aby všetky financie išli z transparentného účtu.

Policajti Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) 16. novembra zadržali neúspešného kandidáta na primátora Bratislavy a bývalého starostu Nového Mesta Rudolfa Kusého. Vyšetrujú ho pre podozrenie z korupcie. NAKA vtedy zasahovala na Miestnom úrade Bratislava – Nové Mesto, kde bol Kusý starostom. Hovorkyňa Prezídia Policajného zboru Karolína Barinková informovala, že príslušníci národnej kriminálnej agentúry vykonali protikorupčnú akciu s krycím názvom DEVELOPMENT.

Prečítajte si tiež:
Horúčavy na Slovensku ešte naberú na sile, pre niektoré okresy je vydaná aj červená výstraha

Zobraziť fotogalériu k článku:
Rudolf Kusý na zasadnutí o väzbe na Najvyššom súde SR (fotografie)

Jednohlasné rozhodnutie pozastaviť členstvo

Predsedníctvo strany Dobrá voľba a Umiernení 21. novembra na svojom mimoriadnom zasadnutí rozhodlo o pozastavení členstva Rudolfa Kusého v strane. Za pozastavenie členstva hlasovali všetci prítomní členovia predsedníctva. Na brífingu o tom informoval predseda strany Tomáš Drucker.

Ten vyjadril veľké znepokojenie nad obvinením Kusého z korupcie. „Toto obvinenie je veľmi vážne, korupcia je zlo,” uviedol Drucker s tým, že zároveň plne rešpektuje prezumpciu neviny.

Viac k témam: Akcia “Development”, Korupcia, Nelegálne financovanie volebnej kampane, obvinenie z prijímania úplatku, politická kampaň, Primátor Bratislavy
Zdroj: Webnoviny.sk – Kusého obvinenie Druckera zasiahlo, vyjadril sa aj k financovaniu jeho kampane © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií