fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

VIDEO: Pozrite si nádherné zábery medvedích mláďat, ktoré 19 týždňov žili s ľuďmi

Máte tip? napíšte nám mailom

Fotky aj videá zvierat vždy zaberú. Lebo čo je milé, rozkošné a “ňuňu”, na to klikáme ako odušu. Tento príbeh je však iný. Je srdečný, obetavý, s peknou myšlienkou.

Záchranná stanica pre zranené zvieratá Zázrivá zverejnila video, ktorého úlomky vznikali počas 19 týždňov. V tomto období sa pracovníci stanice a milovníci zvierat starali o dve medvieďatá – Kvetku a Alberta. Tieto a ešte ďalšie dve odvrhla ich mama. Medvedica ich nechala počas zimných mrazov v brlohu a z neznámych príčin sa už nevrátila. Okoloidúci turista počul kvílenie jedného z nich, bál sa však matky, ktorá mohla byť nablízku, tak nezakročil. Vrátil sa na druhý deň, a keďže medvieďa našiel pod smrekom, kontaktoval správcu Národného parku Malá Fatra.

Zdroj: Metod Macek

Po preskúmaní našli okrem jedného (toho najsilnejšieho, kvíliaceho vonku) ešte ďalšie tri v brlohu. Okamžite podnikli kroky na ich záchranu, nakŕmili ich a ošetrili. Nechceli ich ale definitívne pripraviť o možnosť vyrastať s matkou v ich prirodzenom prostredí, preto ich do brlohu vrátili a sledovali pomocou fotopasce. Medvedica sa nevrátila, tak ich osud zobrali do svojich rúk. Dve skončili v ZOO Bojnice, dve v spomínanej záchrannej stanici.

Prečítajte si tiež:
Lizzie Velasquez, ktorú ľudia poznajú ako "Najškaredšiu ženu sveta", to svojim odhodlaním neprajníkom poriadne natrela

Mnohí ľudia v komentároch vyjadrili záchrannej stanici obdiv a vďaku za všetko, čo robia. Za ich naozaj výnimočnú a obetavú prácu.

Zdroj: youtube.com/Jakub Krška (screenshot)

Medvedím mláďatám venovali celý svoj čas, darovali im krásne detstvo. Keďže však na Slovensku nemáme žiadne rezervácie, aj Kvetka s Albertom skončili v bojnickej ZOO. Na takéto výbehy a veselé pochôdzky, naháňanie oviec či maznanie sa so psom im teda ostanú len spomienky.

POKRAČOVANIE NA DRUHEJ STRANE →

K videu napísali:

“Priatelia, sledujte sedem minút videa z devätnástich týždňov spoločného života s medvedími deťmi, čo navždy ovplyvnili naše životy. Ako nám tu rástli, spoločne s nimi sme sa učili žiť vedľa seba. Sme šťastní, že sme mali možnosť ukázať im také maličkosti ako napríklad: čo je to dážď, naháňačky s inými zvieratami, ako chutia maliny, mravce alebo čučoriedky, aké perfektné je kúpať sa v prírodnom jazierku a podobné veci, ktoré mali zažívať so svojou mamou niekde v divočine... Snažili sme sa robiť všetko tak, aby sme nikdy nesklamali ich dôveru a aby mali radi ľudí, keďže nie z vlastnej vôle musia prežiť svoj život pri ľuďoch. Nie je to ich voľba, ony sa takto nerozhodli, ale aj tak musia žiť podľa našich pravidiel… Prajeme im teda podľa možnosti čo najviac pekný a veselý medvedí život, nech už budú kdekoľvek … osadenstvo a zverstvo stanice v Zázrivej, Dorotka s Ivanom a Jakub. (niektoré zábery sú ilustračného charakteru)”

Zdroje: https://myorava.sme.sk/c/20789362/v-zazrivej-sa-staraju-o-dve-male-medviedata.html#storm_gallery_87579https://www.facebook.com/zachrannastanicazazriva/

Prečítajte si tiež:
Mladí Slováci sparodovali hit Hej, Sokoly! Túto verziu si budú pospevovať predovšetkým študenti

Foto: https://www.youtube.com/watch?v=ktFkDaje-Bs&app=desktop (screenshot), https://m.smedata.sk/api-media/media/image/sme/9/31/3189349/3189349_1200x.jpeg?rev=3

 

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií