fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Kvety sú symbolom krásy. Aký je ten pravý pre tvoju polovičku?

Máte tip? napíšte nám mailom

Rozhodli ste sa obdarovať svoju ženu, priateľku, kamarátku či sestru darčekom, ale stále neviete akým? Kvet je jednoznačne tým najlepším riešením, ktorým vyčaríte úsmev na tvári každej žene. Kvetiny ukrývajú v sebe čaro kvôli čomu ich každé ženské pohlavie zbožňuje, pohladia dušu, potešia, povzbudia a ešte k tomu majú aj jedinečnú vôňu.

Ale, aký je ten pravý? Pozrite sa s nami na to, čo ktorá kvetina vyjadruje, čo symbolizujú farby kvetín a aké kvety darovať k danej príležitosti.

Tulipán

tulipan

Symbol bohatstva a lásky. Vyjadruje aj úspech, slávu, stelesňuje nehu a ideálneho partnera. Slovo tulipán vzniklo vďaka jednému rakúskemu veľvyslancovi, ktorý tento kvet opísal ako prevrátený turban – tulipán. Akej žene ho podarovať? Vhodný pre mladé slečny a ženy, ktoré milujú jar a tešia sa z kvitnúcej prírody.

Orchidea

orchidea

Zmyselná a exotická už z týchto slov vám je možno jasné, že touto kvetinou sa dáva najavo neopakovateľnosť a jedinečnosť vašej milovanej. Akej žene ju podarovať? Hodí sa aj pre staršie ženy, ktoré sú skôr konzervatívne, ale aj pre mladé ženy, ktoré obľubujú exotickosť.

Ruža

ruze

Je kráľovnou kvetín a je to overená klasika, ktorou nič nepokazíte. Svojou majestátnosťou vypovedá o vrúcnej kráse i láske. Pre zaujímavosť, ruža vraj vznikla z morskej vody, ako bohyňa Afrodita. Akej žene ju podarovať? Darujte ju žene, ktorá má rada overenú klasiku.

Prečítajte si tiež:
Nosil ho aj Bowie či Depp. Je mužský make-up v dnešnej spoločnosti normálny?

Slnečnica

slnecnica

Symbolizuje slnko, dušu, úrodnosť a radosť. Hoci je to zvláštne, v reči kvetov slnečnica znamená aj to, že ste samoľúba a namyslená. Možno to vzniklo preto, lebo tak ako sa slnečnica obracia za slnkom, vy nastavujete svoju tvár zrkadlu častejšie, ako je treba. Neznamená to však, že vás partner nemiluje, len čosi naznačuje. Akej žene ju podarovať? Hodí sa pre veselú ženu, ktorá miluje lichôtky a má rada teplo a prírodu.

Ľalia

lalia

Hoci sa ľalia zvyčajne dáva na hroby ako symbol vzkriesenia čistej duše, ak ju dostanete, znamená to, že pre darcu znamenáte dobro v každom zmysle. Jej biela farba znamená prekonanie všetkých pozemských nerestí, veď sa aj vraví, že je „čistá ako ľalia“. Akej žene ju podarovať? Vhodná pre každú ženu, ktorú si vážite, ale spája vás len priateľský vzťah.

Karafiát

karafiat

Francúzski vojaci nosili karafiáty ako znamenie statočnosti. Kytica karafiátov je jednou z najuniverzálnejších. Hoci dnes sa k sviatkom až tak nezvykne darovať, predsa len je to kvet a treba sa z neho tešiť. Ak ho dostanete, verte, že vás dotyčný miluje a čo je hlavné, je to odvážny muž činu!  Akej žene ho podarovať? Mladej dáme, ktorú neurazí jeho socialistická minulosť, alebo žene, ktorá ocení jeho jednoduchú krásu.

Prečítajte si tiež:
Ako sa z maniačky na oblečenie stala populárna slovenská blogerka, ktorá ľudí inšpiruje k „pomalej“ móde?

Čo ktorá z kvetín znamená ? 

  • Ruža – Vyznávam ti lásku!
  • Tulipán – Je mi s tebou dobre.
  • Ľalia – Moja láska je úprimná.
  • Orchidea – Je možné, aby som obmäkčil tvoje srdce?
  • Slnečnica – Som ti oddaný.
  • Karafiát – roznietila si moju lásku.

Žltý kvet – znamená nový život, manželstvo, je symbolom inteligencie.

Fialový kvet –vyjadrujú obdiv a úctu, symbolizuje priateľstvo a vznešenosť.

Biely kvet – je znamením nevinnosti a čistoty, žiadna dáma ho určite neodmietne.

Modrý kvet – odbúrava stres hovorí o vašej dôvere, túžbe a čistote, je to farba duše.

Červený kvet – je symbolom vášne, lásky, rozhodnosti, slobody.

Ružový kvet – je farbou harmónie, priateľstva a lásky.

Oranžový kvet – dáva najavo dôveru a energiu, vyvoláva radosť.

Foto: youtube.com

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií