fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Kvíz: Ako dobre poznáš európske hlavné mestá?

Máte tip? napíšte nám mailom

Máte pocit, že máte všeobecný prehľad o európskych hlavných mestách? Otestujte sa s naším kvízom!

Ak ťa kvízy naozaj bavia, máme pre teba aj:

 

V ktorej krajine nájdeme toto hlavné mesto?

Correct! Wrong!

Londýn sa nachádza v Spojenom kráľovstve a patrí medzi najstaršie etablované mestá na svete. V Londýne sa používa viac ako 300 jazykov, čo z neho robí jedno z najrozmanitejších miest na svete.

Hlavné mesto Nemecka je _________.

Correct! Wrong!

Berlín je hlavným mestom Nemecka, ako aj najväčším mestom v krajine s približne 3,7 miliónmi obyvateľov. Nachádza sa vo východnom Nemecku.

Madrid je hlavné mesto Portugalska.

Correct! Wrong!

Madrid je hlavným mestom Španielska a má približne 3,2 milióna obyvateľov. Nachádza sa v centrálnom Španielsku a ponúka návštevníkom historickú estetiku v meste, ktoré udržiava a obnovuje množstvo pôvodnej architektúry, ktorá je stará stovky rokov.

Aké mesto je na obrázku?

Correct! Wrong!

Paríž vo Francúzsku je dobre známy pre svoje umenie, históriu, kultúru a pamiatky, vrátane zobrazenej Eiffelovej veže. Paríž a okolité oblasti navštevuje ročne okolo 36 miliónov návštevníkov!

Kyjev je hlavné mesto ____________.

Correct! Wrong!

Kyjev na Ukrajine je 7. najľudnatejším mestom v Európe a je domovom približne 3 miliónov ľudí. Je centrom pre vedu, vzdelávanie a kultúru východnej Európy.

Prečítajte si tiež:
Dbajte o svoje zdravie na pracovisku: Zoznámte sa s pojmom ergonómia!

Aké je hlavné mesto Ruska?

Correct! Wrong!

Moskva je hlavným mestom Ruska a je najväčším mestom na celom európskom kontinente. Je hlavným politickým a finančným centrom pre Rusko a žije v ňom viac ako 13 miliónov ľudí.

Hlavné mesto Švédska je_____________.

Correct! Wrong!

Štokholm je hlavné mesto Švédska a je najľudnatejším mestom severských krajín. Štokholm predstavuje viac ako jednu tretinu HDP krajiny, čo z neho robí dôležité centrum pre švédske hospodárstvo.

Hlavné mesto Poľska je ______________.

Correct! Wrong!

Varšava je hlavným mestom Poľska, žije v ňom viac ako 1,7 milióna ľudí. Varšava bola počas dvadsiatych a tridsiatych rokov 20. storočia považovaná za jedno z najkrajších miest na svete.

Aké je hlavné mesto Belgicka?

Correct! Wrong!

Brusel sa od konca druhej svetovej vojny stal hlavným centrom svetovej politiky a mnohé medzinárodné organizácie ako Európska únia a NATO majú svoje sídlo práve v Bruseli. Najobľúbenejším jazykom v meste je francúzsky jazyk, hoci nemčina a angličtina sú tiež bežné.

Hlavné mesto Írska je __________.

Correct! Wrong!

Dublin je najväčšie mesto v Írsku, je moderným centrom pre vzdelávanie, obchod, priemysel a umenie v krajine. Dublin má približne 1,2 milióna obyvateľov.

Prečítajte si tiež:
Kamaráti vystrojili Matejovi Zrebnému pohreb. Je totiž zadaný!

Zürich je hlavé mesto Švajčiarska.

Correct! Wrong!

Bern je oficiálnym hlavným mestom Švajčiarska a je len piatym najväčším mestom v krajine, vďaka čomu je jedným z najmenších hlavných miest v Európe.

Aké je hlavné mesto Fínska?

Correct! Wrong!

Helsinki sú najväčšie mesto vo Fínsku a nachádzajú sa v južnej časti krajiny. Helsinki sa umiestnili na 9. mieste v celosvetovom zozname najviac obývateľného mesta na svete.

Hlavné mesto Portugalska je ____________.

Correct! Wrong!

Lisabon je hlavné mesto Portugalska, leží v západnej časti krajiny pri Atlantickom oceáne. Mesto je jedným z najstarších na svete.

Ľubľana je hlavné mesto _____________.

Correct! Wrong!

Ľubľana v Slovinsku je domovom približne 280 000 ľudí, je významným priemyselným mestom východnej Európy. 91 % obyvateľov Ľubľany hovorí slovinským jazykom a približne 40 % ľudí žijúcich v meste je klasifikovaných ako katolíci.

Aké mesto je na obrázku?

Correct! Wrong!

Najťažšie nakoniec.

Hlavné mestá
Asi sa treba vrátiť späť do školy :/

No tak, vieš to aj lepšie. 🙂

Je vidieť, že sa vyznáš. No nedostatky tam ešte sú. 😀

Žasneme :O Si naozaj expert.

Share your Results:

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií