Kvôli tampónu prišla o nohu! Nevzdáva to a ide si za svojimi cieľmi

Kvôli tampónu prišla o nohu! Nevzdáva to a ide si za svojimi cieľmi

Dnes Vám prinášame príbeh mladej 24 ročnej Lauren Wasser, ktorá prišla o svoju pravú nohu kvôli používaniu tampónov.


Počas menštruácie, ako každý mesiac používala Lauren tampóny rovnakej značky – Knotex Natural Balance. Ako stále, si ich menila niekoľkokrát za deň.

V jeden deň sa necítila dobre, tak si išla ľahnúť. Počas menštruácii je to úplne bežný jav, veď slečny to asi poznáte. Bolesť bruška, kŕče a podobne.  Na druhý deň jej bolo opäť zle. Následne sa však zobudila až v nemocnici. Lauren previezli do nemocnice s teplotou takmer 42 stupňov Celzia.

kvôli tampónu prišla o nohu

Lauren prekonala ťažký srdcový infarkt a zlyhanie viacerých orgánov. Lekári netušili čo to mohlo spôsobiť. Zavolali preto, špecialistu na infekčné ochorenia. Jeho prvá otázka bola: Či má pacientka menštruáciu a či používa tampóny. Lekári súhlasili.

Nakoniec zistili, že tampón jej spôsobil “toxický šok”. Tento syndróm toxického šoku je závažné bakteriálne ochorenie, ktoré vzniká kvôli baktérii Staphylococcus aureus. Samotný tampón nespôsobuje to ochorenie, a však, keď má daná osoba v tele spomínanú baktériu tak tento šok sa môže prejaviť v plnej sile. Problém je, že túto baktériu nosí približne 20% celkovej populácie.

lauren wasser

Toxický šok u Lauren prerástol až do veľmi kritickej situácie. Lekárom sa ju podarilo zachrániť ale za cenu amputovanej nohy. Po uzdravení Lauren okamžite zažalovala firmu Kimberly-Clark za výrobu zdraviu škodlivých tampónov.

Pred touto tagickou udalosťou Lauren hrávala aktívne basketbal a pripravovala sa na cestu profesionálnej modelky. Nevzdáva to a stále si ide za svojimi cieľmi. REŠPEKT!

Zdroj: the-open-mind.com

PREČÍTAJTE SI TIEŽ  Zaujímave fakty o ženských prsiach
Google+ Linkedin

Written By :

Magazín, ktorý tvoríme spolu