fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Kyjev a Charkov zasiahli ruské rakety. Terčom útoku bola kritická infraštruktúra a priemyselná štvrť

Ukrajinské hlavné mesto nebolo terčom raketového útoku od Nového roku.

Máte tip? napíšte nám mailom

14.1.2023 (Webnoviny.sk) – Séria výbuchov v dôsledku raketového útoku zasiahla v sobotu ráno ukrajinské hlavné mesto Kyjev. Zástupca šéfa úradu ukrajinského prezidenta Kyrylo Tymošenko na komunikačnej platforme Telegram uviedol, že terčom útoku bola kyjevská kritická infraštruktúra.

Vojenská správa Kyjeva konštatovala, že zasiahnutý bol objekt infraštruktúry a na mieste úderu sú záchranári. Hneď neboli hlásené nijaké obete. Ukrajinské hlavné mesto nebolo terčom raketového útoku od Nového roku.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Dve ruské rakety v sobotu ráno zasiahli aj druhé najväčšie ukrajinské mesto Charkov. Informoval o tom gubernátor Charkovskej oblasti Oleh Synjehubov.

Ruské sily podľa neho vystrelili dve rakety S-300 na priemyselnú štvrť Charkova. Rozsah škôd hneď nebol jasný, ale nijaké obete nehlásili.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Kyjev a Charkov zasiahli ruské rakety. Terčom útoku bola kritická infraštruktúra a priemyselná štvrť © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií