Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Kyjev odstránil pamätník ruského spisovateľa Puškina, nebol súčasťou ukrajinskej kultúry (video)

Miesto pamätníka Puškina bolo v posledných týždňoch dejiskom protestov.

15.11.2023 (SITA.sk) – Ukrajinské hlavné mesto Kyjev odstránilo pamätník ruského spisovateľa Alexandra Puškina, ktorý stál na jednej z hlavných ulíc. Informuje o tom web Kyiv Independent, ktorý cituje správu poradca starostu ukrajinskej metropoly Dmytra Belocerkovca na sociálnej sieti.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Puškin nie je súčasťou ukrajinskej kultúry,“ napísal Belocerkovec a poznamenal, že trvalo do „druhého roka otvorenej vojny„, kým vláda súhlasila s odstránením pamätníka. Ukrajinská vláda vyradila Puškinov pamätník zo štátneho registra pamiatok národného významu 10. novembra, čím umožnila jeho demontáž.

Miesto pamätníka Puškina v Kyjeve bolo v posledných týždňoch dejiskom protestov. Minulý týždeň neznámi ľudia v noci na protest namaľovali na podstavec pamätníka nápis „dekolonizáciu nemožno zastaviť“.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine – november 2023 (fotografie)

❗Kiev’deki Puşkin anıtı söküldü.

TERÖRİST SENİN BABANDIR#KassamTugayları
Kürt#AlShifaHospital#SONDAKİKA pic.twitter.com/FfamwSqRmQ
— JSNews (@JSNewsGlobal) November 15, 2023

Viac k témam: Pamätník, rusko-ukrajinský konflikt, Ukrajinská protiofenzíva
Zdroj: SITA.sk – Kyjev odstránil pamätník ruského spisovateľa Puškina, nebol súčasťou ukrajinskej kultúry (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií