Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Kyjev sa opäť stal terčom iránskych dronov, Rusi chcú Ukrajincov uvrhnúť do tmy a zimy

Kyjevská správa informovala, že vo vzdušnom priestore mesta zachytili viac ako 20 iránskych dronov a najmenej 15 zostrelili.

19.12.2022 (Webnoviny.sk) – Ukrajinské hlavné mesto sa v pondelok skoro ráno stalo terčom ďalšieho ruského útoku dronmi. Správa Kyjeva na komunikačnej platforme Telegram informovala, že vo vzdušnom priestore mesta zachytili viac ako 20 iránskych dronov a najmenej 15 zostrelili.

Kritická infraštruktúra

Po útoku je zasiahnuté miesto kritickej infraštruktúry, dodala bez podrobností.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Gubernátor Kyjevskej oblasti Oleksij Kuleba na Telegrame napísal, že sú poškodené niektoré zariadenia infraštruktúry i súkromné domy, pričom najmenej dvaja ľudia utrpeli zranenia.

Masívny ruský útok

Starosta Kyjeva Vitalij Kličko zas uviedoll, že výbuchy boli počuť v dvoch obvodoch – Ševčenkivskyj a Solomianskyj. Podľa jeho slov zatiaľ nie sú bezprostredné správy o obetiach a na mieste zasahujú pohotovostné zložky.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Rusko útočí na ukrajinskú energetickú infraštruktúru v snahe uvrhnúť Ukrajincov do tmy a chladu počas zimy. V piatok bol Kyjev a ďalšie miesta terčom masívneho ruského útoku, ktorý úrady označili za jeden z najväčších, ktorý sa počas vojny na Ukrajine zameral na hlavné mesto.

Viac k témam: bojové drony, Kritická infraštruktúra, rusko-ukrajinský konflikt, ruský útok
Zdroj: Webnoviny.sk – Kyjev sa opäť stal terčom iránskych dronov, Rusi chcú Ukrajincov uvrhnúť do tmy a zimy © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií