Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Las Vegas a nové mesto budúcnosti. Dokonca s vlastnou 5G sieťou!

Bleutech Park v Las Vegas je plánované ako prvé mesto s digitálnou infraštruktúrou a paradoxne posledné v rade „smart miest“ na celom svete.

Pokračovanie pod reklamou

Projekt oznamovaný najmä dôverou investícií do Bleutech Park Properties bude “digitálnou revolúciou,“ ktorej cieľom je redefinovať odvetvie infraštruktúry. Predstavuje autonómne vozidlá, obnoviteľné zdroje energie, umelú inteligenciu, tzv. superstromy, betónové konštrukcie schopné opravy a iné výdobytky modernej éry. Očakáva sa, že dokončenie projektu potrvá šesť rokov, hoci mnohé z navrhovaných technológií sú ešte v plienkach.

Viva „high-tech“ Las Vegas

Budovy budú vybavené „samoliečiteľnými,“ energeticky sebestačnými a priedušnými materiálmi. Podľa Bleutech sa má konštrukcia stať živým a dýchajúcim modelom. Podlahové systémy zachytia a znovu využijú energiu, ktorú vytvára ľudský pohyb v spoločných priestoroch a parkovacích štruktúrach. Budovy sa prepoja sieťou superstromov, čím sa zníži spotreba dovezenej vody o 95% a zveľadí biodiverzita. Všetky fasády budú obsahovať fotovoltaické sklo. Je to technológia, ktorá premieňa svetlo na elektrickú energiu a celé exteriéry na solárne panely. Spoločnosť z Las Vegas tiež využije to, čo sa nazýva „vzdušná výstavba“ a vývoj dronov pre navigáciu na nebezpečné časti staveniska.

5G, ďalšia z generácií mobilných technológií, bola na veľtrhu CES 2020 veľkým hitom. Firmy ako Verizon sľubujú, že špičkové zariadenia prídu už tento rok. Las Vegas však chce ísť ešte ďalej.

Pokračovanie pod reklamou

„Vytvárame vlastnú, súkromnú sieť 5G,“

povedal Michael Sherwood, riaditeľ oddelenia informačných technológií mesta Las Vegas. Pridáva sa aj Bill Menezes, hlavný analytik spoločnosti Gartner, ktorý potvrdzuje, že plán súkromnej 5G siete dáva zmysel a mestu poskytuje viac dohľadu. Mesto môže kontrolovať umiestnenie a načasovanie pokrytia 5G tak, aby sa časovo zhodovalo s požiadavkami, a nie čakať na zavedenie verejnej siete. Administratíva tiež získava prístup k súkromným údajom ľudí a kontrolu, ako aj možnosti v oblasti umiestňovania a práv na trase, ktorú iní nie sú schopní získať.

Nové prístupy

Zmiešané mini-mesto sa zameriava na dostupné bývanie pre pracovnú silu ako recipročný akt služby. Je určený pre tých, čo slúžia komunite, vrátane zdravotných sestier, policajtov, učiteľov, požiarnikov a ďalších. Unikátny prístup je základom celkovej vízie Bleutech a zabezpečuje ekonomické, kultúrne a zdravotné prínosy pre ľudí všetkých úrovní príjmu v Las Vegas. Ďalší program zahŕňa kancelárie, maloobchodné priestory, luxusné bývanie, hotely a zábavné zariadenia. Tie budú využívať nové spôsoby výroby a skladovania energie, regenerácie odpadového tepla, čistenia vody a lokálnej filtrácie vzduchu.

Hovorca mesta Jace Radke povedal :

„Projekt nie je v jurisdikcii Las Vegas a nie je spojený s mestom. Partnerom projektu Bleutech Park je Cisco, stavbu zabezpečuje Martin-Harris Construction a developerom nehnuteľností Las Vegas Khusrow Roohani a Las Vegas Laborers Union Local 872, s prísľubom vytvoriť viac ako 25-tisíc pracovných miest.“

Prečítajte si tiež:

https://klocher.sk/drony-ako-farmaceuticky-kurier-nie-je-to-nemozne/

reklama

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií