Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Laureátov 16. ročníka ocenenia Biela vrana spozná verejnosť 17. novembra, ceremoniálu sa môžete zúčastiť aj vy

Ocenených vybrala Rada Bielej vrany spomedzi nominácií, ktoré boli predložené organizátorom ocenenia.

30.10.2023 (SITA.sk) – Laureátov 16. ročníka ocenenia Biela vrana spozná verejnosť 17. novembra. Ocenenia budú odovzdané v Sále Činohry Slovenského národného divadla v Bratislave, o 19:00.

Ako informovali organizátori, ceremoniál je prístupný i pre verejnosť. Prítomná by mala byť aj prezidentka Zuzana Čaputová a ďalší hostia a hostky. Ocenených vybrala Rada Bielej vrany spomedzi nominácií, ktoré boli predložené organizátorom ocenenia.

Radu tvoria novinár Tomáš Němeček, herečka Táňa Pauhofová, kazateľ Cirkvi Bratskej Daniel Pastirčák, právnička a zástupkyňa Via Iuris Eva Kováčechová, riaditeľ kultúrneho centra Stanica-Záriečie zo Žiliny Marek Adamov, publicistka a zakladateľka Amnesty International Marta Šimečková a riaditeľka združenia Bystriny Zuzana Wienk.

Ocenenie Biela vrana, ktoré organizuje občianske združenie Bystriny, oceňuje spoločensky prínosné a odvážne občianske činy.

„Udeľuje sa ako poďakovanie vzácnym ľuďom okolo nás, ktorí sú ochotní brániť pravdu a spravodlivosť, konkrétnym činom preukázali občiansku odvahu, potlačili osobné záujmy v mene verejného prínosu, hodnôt, či princípov a mohli pritom podstúpiť riziko, rôzne príkoria, či zažiť odsúdenie,“ priblížili organizátori. Doplnili, že už roky udeľujú aj ocenenie Biela vrana za dlhodobý prínos tým, ktorí dlhodobo presadzujú verejnoprospešné riešenia, neraz na vlastný úkor, či proti hlavnému prúdu spoločnosti.

Viac k témam: Biela vrana, Občianske združenie, Ocenenie, Prezidentka SR, Via Iuris
Zdroj: SITA.sk – Laureátov 16. ročníka ocenenia Biela vrana spozná verejnosť 17. novembra, ceremoniálu sa môžete zúčastiť aj vy © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií