fbpx
10 najhorších legálnych drog, od ktorých sú ľudia závislí

10 najhorších legálnych drog, od ktorých sú ľudia závislí

Drogy, to nie je len marihuana, heroín či LSD. Pozrime sa na legálne drogy, ktoré ľudia bežne užívajú a sú od nich závislí.

  1. Cigarety

legálne drogy
Zdroj: pixabay.com

Cigarety zabíjajú. Štúdia, ktorú zverejnil Washington Post, ukázala, že z 200 000 fajčiarov zomrelo takmer 67 % pre tento zlozvyk.

  1. Alkohol

legálne drogy
Zdroj: pixabay.com

Hoci alkohol pôsobí ako naše „spojivo“ počas popoludňajších/večerných stretnutí, je vysoko návykový. Odborníci sa domnievajú, že jedinci, ktorí trpia alkoholizmom, môžu začať vidieť symptómy už do 48 hodín.

  1. Spaľovače tukov

legálne drogy
Zdroj: indianbodybuilding.co.in

„Dostať sa do formy“ a spáliť nechcený tuk, to chceme všetci, nie? Mnohí si však neuvedomujú, aké mimoriadne nebezpečné sú spaľovače tukov. Nadmerné užívanie liekov a stimulantov môže v niektorých prípadoch spôsobiť infarkt alebo mozgovú príhodu. Buďte pri tom teda veľmi opatrní!

  1. Adderall

legálne drogy
Zdroj: nootripure.com

V súčasnosti Adderall zneužívajú najmä študenti ako drogu zvyšujúcu pozornosť a obmedzujúcu únavu. Keď je ale konzumovaný vo veľkých množstvách, vstupuje do hry nebezpečná stránka drogy. Samovražedné tendencie, extrémna strata hmotnosti či podráždenosť vás úplne opantá.

  1. Antidepresíva

legálne drogy
Zdroj: running.competitor.com

Desivá časť týchto liekov prichádza vtedy, keď človek preruší ich užívanie. Odborníci sa domnievajú, že pacienti majú tendenciu prejsť k samovražde či sebapoškodzovaniu. (POKRAČOVANIE NA DRUHEJ STRANE)

PREČÍTAJTE SI TIEŽ  Legalizácia konope na medicínske účely je platná už aj v UK
Google+ Linkedin

Autor:

Obdivovateľka umenia vo všetkých jeho formách, hľadajúca a nachádzajúca ho všade okolo seba. Fotografiami si zaznamenávam svet, najradšej cez dokumentárnu fotografiu, ľudí a ich príbehy. Redaktorka, editorka, korektorka. Milujem hrabanie sa v textoch a hľadanie chybičiek.