fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

6 legendárnych momentov Nory Mojsejovej. Pozri sa na jej vzostupy a pády

Meno košickej podnikateľky Eleonóry Mojsejovej sa navždy zapísalo do dejín slovenskej mediálnej histórie. Jej posledný škandalózny krok, sobáš s Františkom “Versače” Kabrheľom, je len špičkou ľadovca v jej ostro sledovanom a kontroverznom živote. Posledných viac než desať rokov médiá z Nory nespustia zrak. Klocher vám prináša 6 najznámejších škandálov spojených s menom tejto známej ženy.

Máte tip? napíšte nám mailom

VILOmeniny a Mojsejovci

Eleonóra Mojsejová sa prvýkrát vryla do pamäte televíznych divákov účinkovaním v zábavnej relácii Vila Rozborila – Vilomeniny. Spolu s manželom Braňom v nej súperili s párom bezdomovcov a verejnosť zrejme prvýkrát spoznala útroby ich honosnej a dnes už legendárnej vily na košickom Pereši a podrezaný jazyk oboch manželov. O rok neskôr TV Markíza odštartovala reality show Mojsejovci, kde súťažiaci žili pod dohľadom kamier v garáži luxusného sídla. Súťažiaci bojovali o výhru 2 milióny slovenských korún. Celú súťaž sprevádzali obrovské škandály ako napríklad sfalšovanie hlasovania divákov, či účasť vtedajšieho starostu obce Čakajovce.

Mojsejovci a Pročko

V roku 2007 prešli manželia po škandáloch v TV Markíza do konkurenčnej TV Joj, kde vysielali reality show Čo na to Mojsejovci. Tesne pred oficiálnym oznámením spolupráce sa 4. januára 2007 uskutočnila slávna tlačová konferencia, na ktorej Mojsejovci oznamovali uzavretie dohody s TV Joj. V polovici besedy však známy zabávač Jožo Pročko prehlásil, že všetko je klamstvo a manželov z Pereša tak poriadne nachytal v rámci svojej relácie Nikdy nehovor nikdy.

Podnikateľka Nora

Nora Mojsejová vystriedala niekoľko zamestnaní v oblasti ekonómie. Začínala za prepážkou v Slovenskej sporiteľni. V 90-tych rokoch podnikala vo finančníctve. V roku 2008 založila firmu Nora Fashion a prevádzkovala butiky s luxusným oblečením. V lete roku 2009 bola Mojsejová obvinená z trestného činu podvodu a z pokusu neodvedenia dane a poistného. V septembri 2013 bola vzatá do väzby a strávila v nej 13 mesiacov. Následne sa roky súdila s dlhoročným priateľom, no neskôr úhlavným nepriateľom, Františkom Kabrheľom. Tento nitriansky podnikateľ účinkoval v ich reality show Mojsejovci. Súdili sa o sumu vyše 800-tisíc eur. Pri ich hádkach nezostal kameň na kameni. Nora napríklad Versačeho označila za, citujeme, “ježibabin potrat”.  Pri nehnuteľnostiach Mojsejovej, Versačeho aj Norinho exmanžela Braňa explodovali viaceré granáty. Pri vyhlásení verdiktu v decembri 2016 však Versače Noru naopak obhajoval a spor označil za vyrovnaný. Súd však Nore vyniesol trest vo výške 10 rokov väzenia.

Prečítajte si tiež:
Rok 2016 bol bohatý na vynálezy. Toto je zoznam tých, ktoré zaujali najviac

Kapor na torte

Začiatkom septembra TV Joj spolu s českou TV Prima vysielala dnes už kultovú reláciu o varení Kapor na torte. V úvodnej epizóde účinkovala aj Nora Mojsejová, keď pohostila ostatné známe tváre u seba na Pereši. Počas večere vznikol veľký škandál s televíznym štábom, keď podľa Mojsejovej slov nebola informovaná o všetkých podmienkach nakrúcania. V tom čase vrcholil aj alkoholový škandál jej vtedajšieho manžela Braňa, kvôli čomu odmietla pokračovať v relácii. V záverečnom dieli ešte raz vystúpila pred divákmi, pričom sa vyjadrila ku všetkým účinkujúcim. Jej vystúpenie sledovalo viac než milión televíznych divákov a program sa stal jedným z najsledovanejších v histórii peoplemetrov.

Strana slobodné slovo

Pred parlamentnými voľbami v roku 2012 sa Nora Mojsejová rozhodla vstúpiť do politiky. Vo svojich videách na portáli Youtube zaujala kontroverznými vyhláseniami voči vtedajšiemu politickému ansámblu. Na založenie strany je nevyhnutných 10-tisíc podpisov od občanov, čo košická podnikateľka šikovne obišla. Prevzala niekdajšiu stranu Pavla Ruska Aliancia nového občana a premenovala ju na Stranu slobodného slova Nory Mojsejovej. Vo voľbách však neuspela, strana získala 1,22 percent hlasov voličov.

Prečítajte si tiež:
Sex v ríši zvierat NIE JE v niektorých prípadoch o potešení! Týmto zvieratám nie je čo závidieť

Rozvod Mojsejovcov a neuveriteľná svadba

Manželia Mojsejovci sa rozviedli v novembri 2012. Nora uviedla ako dôvod rozvodu predovšetkým Braňove alkoholické excesy. Podnikateľka následne výrazne schudla a prefarbila si vlasy z blond na tmavé. Po väzbe žila u sestry. V roku 2016 urovnala spor s Versačem. Začiatkom januára 2017 sa objavili správy o jej novom priateľovi, 27-ročnom mladíkovi Markovi z Nitry. O pár dní na to však verejnosť doslova šokovala správa o svadbe Nory a jej staronového priateľa Františka Kabrheľa. Podľa médií ide o účelové uzavretie manželstva.

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií