Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Legendárnu Allu Pugačovovú chce ruské ministerstvo spravodlivosti označiť za „zahraničnú agentku“, dôvodom je zrejme jej ostrá kritika ruskej agresie na Ukrajine

Oficiálnu žiadosť o uznanie Pugačovovej ako zahraničnej agentky predložil aktivista Vitalij Borodin.

29.3.2024 (SITA.sk) – Ruská prokuratúra požiadala ministerstvo spravodlivosti, aby zvážilo označenie legendárnej speváčky Ally Pugačovovej za „zahraničnú agentku“. Prostredníctvom svojej webstránky o tom informuje denník The Guardian.

Je odporkyňou vojny

Sedemdesiatštyriročná Pugačovová, ktorá je známa napríklad pre hit Milión ruží, je kritičkou vojny na Ukrajine. V roku 2022 sa vyjadrila, že vojna zabíja vojakov pre iluzórne ciele, zaťažuje obyčajných ľudí a mení Rusko na vyvrheľa.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Tento mesiac zase povedala, že žiaden normálny človek sa do Ruska nevráti. Sama je v súčasnosti v zahraničí, údajne na Cypre.

Vyjadril sa i hovorca Kremľa

Oficiálnu žiadosť o uznanie Pugačovovej ako zahraničnej agentky predložil aktivista Vitalij Borodin, ktorý sa pravidelne objavuje v štátnej televízii. Ten tiež zverejnil aj list od generálnej prokuratúry, v ktorom sa píše, že požiadali ministerstvo spravodlivosti, aby to zvážilo.

Hovorca Kremľa Dmitrij Peskov povedal, že v tejto veci nepočul žiadne verejné vyhlásenia. Pugačovová to bezprostredne nekomentovala.

Označenie za zahraničného agenta v Rusku znamená dodatočnú vládnu kontrolu a nesie so sebou silné negatívne asociácie, ktoré môžu zdiskreditovať označené subjekty.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Zahraničný agent
Zdroj: SITA.sk – Legendárnu Allu Pugačovovú chce ruské ministerstvo spravodlivosti označiť za „zahraničnú agentku“, dôvodom je zrejme jej ostrá kritika ruskej agresie na Ukrajine © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií