fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Legendárny klub Štúdio 54 po rokoch opäť ožíva v novom dokumentárnom filme

Máte tip? napíšte nám mailom

Štúdio 54 – bývalý newyorský klub a diskotéka v jednom. Legenda preslávená prominentnými hosťami z radov hercov, spevákov, politikov a umelcov. Existencia klubu bola sprevádzaná klebetami a škandálmi. Vstúpte do sveta večierkov, divokej zábavy, ale aj drámy.

Klub s názvom Štúdio 54 sa nachádzal v budove bývalého divadla a pred jeho vznikom priestor viackrát zmenil účel využitia, ako aj majiteľov. Klub bol otvorený v roku 1977 a názov získal podľa adresy, kde sa nachádzal – 254 West, 54-tá ulica na Manhattane.

Exkluzívni členovia

Klub sa preslávil celebritnými hosťami, exkluzívnymi vystupujúcimi, otvoreným prístupom k užívaniu drog a usporiadavaním orgií. Do klubu sa nedostal hocikto, základnými kritériami, ktoré museli vyvolení spĺňať, bol príťažlivý vzhľad, vplyv alebo sláva a chuť baviť sa.

Medzi pravidelných návšetvníkov, ktorí sa nachádzali  na zozname hostí, boli napríklad Andy Warhol, Liza Minnelli, Bianca Jagger, Elizabeth Taylor, Mick Jagger, Jerry Hall, Michael Jackson, Calvin Klein, Elton John, Tina Turner, Truman Capote, Margaux Hemingway, Drew Barrymore, Freddie Mercury, Tommy Hilfiger, Cher, David Bowie, Woody Allen, Iman, Salvador Dalí a mnohí ďalší.

Prečítajte si tiež:
Chystáte sa do Chorvátska? Pozor na priestupky, hrozia vám mastné pokuty!

Hviezdni vystupujúci

O zábavu hostí sa starali a v klube vystupovali hviezdy ako Donna Summer, Stevie Wonder, James Brown, Gloria Gaynor, Village People či Billy Ocean.

 

Štúdio 54
telegraf.com.ua

 

Štúdio 54
grazia.mx

 

Štúdio 54
irastehmann.com

 

Štúdio 54
eonline.com

POKRAČOVANIE NA DRUHEJ STRANE

O klube bol nakrútený v roku 1998 film s názvom „54“, ktorý zachytáva atmosféru toho miesta. Klub neprestáva inšpirovať ani po dlhých rokoch po jeho zatvorení v roku 1980 po tom, čo majitelia boli obvinení z daňového podvodu.

Posledným počinom inšpirovaným divokou érou večierkov je dokument s názvom „Studio 54“, prostredníctvom ktorého nás tvorcovia prenesú do 70-tych rokov plných neviazanej zábavy, exkluzívnych hostí a skvelej hudby. Ak vás zaujíma viac o histórii a fungovaní klubu, je dokument ideálnym sprievodcom pri objavovaní zaujímavostí z obdobia jeho najväčšej slávy.

 

 

Zdroj:  https://en.wikipedia.org/wiki/Studio_54

              https://www.youtube.com/watch?v=rW-eehvrJnI

Foto: http://www.icepop.com/studio-54/

https://telegraf.com.ua/zhizn/zhurnal/3576450-otvyaznyie-tusovki-znamenitostey-v-nochnom-klube-studiya-54-foto.html

http://grazia.mx/el-trailer-del-documental-de-studio-54-el-club-mas-famoso-de-nueva-york-te-cautivara/

https://www.irastehmann.com/artists/35-ron-galella/series/other-works/353/

https://www.eonline.com/shows/house_of_dvf/news/591247/diane-von-furstenberg-parties-at-studio-54-attends-film-premieres-with-andy-warhol-and-more-see-her-amazing-throwback-pics

 

 

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií