fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Lego príbeh 2 alebo Ako si vycvičiť draka 3. Rozprávkový február v kinách

Máte tip? napíšte nám mailom

Čo sa oplatí vidieť tento mesiac? Toto je top päť filmov, ktoré budú mať vo februári premiéru.

Lego príbeh 2 – premiéra 7.2.

Pokračovanie tejto skvelej animovanej akcie nás opäť zavedie do rodného mesta našich obľúbených hrdinov. Od ich poslednej misie ubehlo päť rokov, no zdá sa, že ani teraz nie je „všechno boží.“ Mesto sa totiž chystajú zničiť nepriatelia Lego Duplo z vesmíru. Ničia všetko, čo sa im dostane do ruky. Preto sa Emmet, Divoška, Batman a ich priatelia vydávajú na nebezpečnú misiu, ktorá ukáže, ako výnimoční sú títo hrdinovia v skutočnosti.

Alita: Bojový Anjel – premiéra 14.2.

Tento akčný sci-fi počin vychádza z komixovej predlohy Yukita Kishirua a filmového spracovania sa chopil režisér Robert Rodriguez. Predstavia nám nepohostinný svet zo vzdialenej budúcnosti. Medzi jednotlivcov, ktorí nezištne pomáhajú druhým, patrí kyberdoktor Ido (Christoph Waltz). Ten nahrádza ľuďom ich chýbajúce časti tela súčiastkami.

Raz však nájde Alitu (Rosa Salazar), poničeného kyborga so srdcom a dušou dospievajúceho dievčaťa, a vráti jej život. Po prebudení Alita vôbec nič nevie a nepamätá si ani svoju minulosť. Objavuje v sebe mimoriadne smrtiace schopnosti a preto sa dostáva do konfrontácie s podsvetím v meste Iron City. Z obyčajného dievčaťa sa stane bojový anjel. Zistí Alita, čo je jej poslanie?

Prečítajte si tiež:
Vyberáme 7 hororov, v ktorých herci podali skvostný chladivý výkon

Ako si vycvičiť draka 3 – premiéra 21.2.

Ostrov Blp je dračí raj obývaný Vikingami. Časy, kedy boli draci a Vikingovia nepriateľmi, sa už dávno pominuli. Vládcom v tejto krajinke je Štikút, ktorý jazdí na svojej okrídlenej Bezzubke a tiež prechováva hlbšie city k svojej kamarátke Astrid, ktorej to však ešte nestihol povedať. A presne láska bude na vine tomu, že sa nad Blpom začnú zbiehať tmavé mračná.

Dôvodom je nádherná biela dračica, do ktorej sa Bazzubka zamiluje. Pod jej vplyvom sa nebezpečný nočný bes mení na zamilovaného pubertiaka, čo mu bráni predvídať nebezpečenstvo visiace vo vzduchu. V snahe nájsť útočisko pre drakov sa Štikút a Astrid vydávajú hľadať Skrytý svet, v ktorom by boli všetky draky v bezpečí. Podarí sa im splniť ich misiu?

Kafarnaum – premiéra 21.2.

Dráma, ktorá ohromila aj divákov na filmovom festivale v Cannes prerozpráva silný príbeh dvanásťročného chlapca, ktorý zažaluje svojich rodičov za to, že mu dali život. Táto krutá skutočnosť hovorí o živote najchudobnejších ľudí v Libanone. Režisérka a scenáristka Nadine Labaki do tohto diela vložila intenzívne emócie a zobrazila extrémne podmienky života v tejto krajine z pohľadu malého dieťaťa. Nájdeme tu však aj náznaky radosti a humoru.

Prečítajte si tiež:
Walt Disney a hraný Aladin? Prečo nie

Čo sme komu zase urobili – premiéra 28.2.

Francúzka komédia od režiséra Philippa de Chauverona je pokračovaním filmu Čo sme komu urobili. V predošlej časti sa hlavným protagonistom podarilo zmieriť s tým, že sa ich štyri dcéry vydali za mužov rôznych národností a museli prekonať všetky svoje predsudky. Teraz však čelia novej výzve.

Ich švagrovia chcú opustiť Francúzsko a presťahovať sa do úplne iných krajín. Ako to príjmu rodičia svojich dcér? Strach z toho, že sa ich vnúčatá rozbehnú po celom svete ich privedie k tomu, aby vymysleli čo najviac spôsobov, prečo je Francúzsko úžasná krajina aj napriek tomu, že im obom lezie na nervy.

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií