fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Lekári v Rusku vyskakujú z okna. Musia pracovať bez rúšok a aj keď sú infikovaní COVID-19

Dvaja ruskí lekári zomreli a ďalší boli vážne zranení pri pádoch z okien nemocnice po tom, ako sa údajne dostali pod tlak pri pracovných podmienkach proti pandémii koronavírusu.

Máte tip? napíšte nám mailom

Presné okolnosti jednotlivých incidentov za posledné dva týždne zostávajú nejasné a polícia ich vyšetruje, zdôrazňujú však obrovské napätie, ktorým čelia ruskí lekári a zdravotné sestry počas vypuknutia pandémie.

V správach sa uvádza, že dvaja lekári protestovali proti svojim pracovným podmienkam a tretí bol obviňovaný potom, čo kolegovia dostali vírus.

V celom Rusku lekári odsudzujú nedostatok ochranných prostriedkov a pochybných postupov pri testovaní v desiatkach nemocníc, pričom mnohí tvrdia, že im hrozilo prepustenie alebo dokonca stíhanie za to, že sa budú verejne sťažovať. V Rusku sa nakazili aj stovky zdravotníckych pracovníkov.

Alexander Shulepov, ktorý pracuje na záchrannej službe v Voroněžskej oblasti, 500 kilometrov južne od Moskvy, vyskočil z okna z druhého poschodia 2. mája v nemocnici, kde bol liečený pre COVID-19. Má zlomené rebrá a lebku.

Vo videu uverejnenom predtým na sociálnych sieťach s jeho kolegom Alexandrom Kosyakinom sa obaja sťažovali na nedostatok ochranných prostriedkov. 37-ročný Shulepov vo videu uviedol, že napriek tomu, že mu bol diagnostikovaný COVID-19, bol nútený dokončiť svoju zmenu.

Lekári zdieľali videá

Neskôr však miestny zdravotnícky personál zdieľal ďalšie video o Shulepovi na sociálnych sieťach, v ktorom stiahol svoje predchádzajúce sťažnosti a uviedol, že bol emotívny.

Prečítajte si tiež:
Krásna brazilská Barbie šokuje! Tvrdí, že žiadnu plastiku nepodstúpila

Kosyakin bol po uverejnení videa obvinený zo šírenia falošných správ o nedostatkoch a je predmetom vyšetrovania. Odmietol sa vyjadriť pre časopis The Associated Press.

Nie je jasné, čo spôsobilo Shulepovov pád. Niektoré správy z miestnych médií uviedli, že sa šmykol, zatiaľ čo sa snažil vyliezť z okna pre dym vonku. Iné naznačovali, že je to kvôli tlaku na jeho sťažnosti na verejnosti.

Lekár zomrel na zranenia, ktoré utrpel pri páde 25. apríla v meste Krasnojarsk v západnej Sibíri. Dr. Yelena Nepomnyashchaya, úradujúca vedúca nemocnice, padla z okna na piatom poschodí hneď potom, čo mala konferenčný hovor s regionálnymi zdravotníckymi úradníkmi, informovali miestne médiá a citovali anonymné zdroje.

V správach sa uvádza, že Nepomnyashchaya argumentovala proti prestavbe oddelenia v nemocnici pre pacientov s koronavírusom kvôli vážnemu nedostatku ochranných prostriedkov a vyškolenému personálu, ale nedokázala ovplyvniť úradníkov. Krasnojarskí zdravotnícki predstavitelia popierali tento hovor. Nepomnyashchaya zomrela 1. mája na JIS-ke.

24. apríla dr. Natalya Levedeva utrpela smrteľné zranenia po tom, ako vypadla z okna v nemocnici v Moskve, kde bola prijatá s podozrením na COVID-19.

Prečítajte si tiež:
Na Univerzite Mateja Bela prerušili výučbu, študentov žiadajú, aby opustili internáty

Prevádzkovala ambulanciu v ruskom vesmírnom výcvikovom stredisku Star City, neďaleko Moskvy, ktorá v apríli oznámila niekoľko desiatok prípadov koronavírusu.

 

 

Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj dayton247now.com bbc

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií