fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Lekárka tvrdí, že Pokémon Go môže byť prevratom pri liečbe civilizačných chorôb

Máte tip? napíšte nám mailom

Vyrieši Pokémon Go civilizačné choroby?

Hra, ktorá toto leto valcuje svet. Mladí ľudia sú fascinovaní hrou Pokémon Go, ktorá spôsobila rozruch v celom svete. Ten sa rozdelil na 2 skupiny – na tých, ktorí hrou opovrhujú a tých, ktorí ňou žijú. Praktická lekárka Margaret McCartney z Glasgowa si myslí, že presne táto hra môže pomôcť deťom a mladým k tomu, aby nesedeli doma, ale vyhľadávali pohyb. A tým sa vyvarujú civilizačným chorobám, akými sú napríklad obezita či cukrovka.

Lekárka a matka troch detí si myslí, že presne teraz sa do módy vrátila radosť z hry vonku. Napriek tomu, že mobil núti deti žiť vo virtuálnej realite, trávia vonku omnoho viac času ako pred tým. Sama tvrdí, že keď sa spustilo šialenstvo okolo tejto hry, deti z jej okolia a susedstva si v uliciach spravili “ihrisko,” kde sa spoločne stretávajú a hrajú.

pokemon1

Okrem ulíc však mladí začali vo veľkom vyhľadávať verejné priestranstvá, akými sú parky či oddychové zóny. Sama si to uvedomuje, keď sprevádza svojho osemročného syna na love na Pokémonov a vníma, aké dlhé trasy je malý ochotný zájsť kvôli obyčajnej aplikácii v mobile. Ako doktorka v tom však vidí mnoho pozitív. Deti a tínedžeri chodia von na čerstvý vzduch, čo im pomáha v boji proti cukrovke, obezite, depresii a nude. Stretávajú sa s kamarátmi a trávia čas spolu. Je to dobré pre udržanie priateľstva – nepíšu si správy, rozprávajú sa osobne.

Prečítajte si tiež:
Fakty o hmyze, ktoré ste možno nevedeli

Pokémon Go je fenomén, ktorý vracia staré hodnoty, ktoré zostali zabudnuté,”  hovorí doktorka, no varuje pred tým, aby si hráči dávali pozor na to, ako dlho hru hrajú a mali na pamäti svoje bezpečie. “Hra priťahuje ľudí na skutočné miesta, takže pre výtržníkov, zločincov a zlodejov nie je ťažké vystriehnuť si obete. Tínedžerom v Londýne nedávno ukradli mobily, americkí hráči boli zapojení do reálnych prestreliek.” Tiež dodáva, že aplikácia neposkytuje dostatočnú ochranu pre deti.

Dr. McCartney  dodáva: “Samozrejme, Pokémon Go môže byť, no malo by to byť bezpečnejšie. Ako u väčšiny vecí, hra má zmes prospechu a rizika.  Láka do ulíc a budí aktivitu, ihrísk a miest na bezhraničnú zábavu je veľa. Zvýšená fyzická aktivita je len vedľajší efekt.”

Zraz fanúšikov Pokémon Go v Humennom

Zdroj: dailymail.co.uk  youtube.com Foto: pixabay.com

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií