fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Lekárka vydala tisíce falošných potvrdení o výnimke z povinného nosenia rúšok, súd ju poslal do väzenia

Lekárka počas procesu tvrdila, že nosenie rúšok škodí zdraviu.

Máte tip? napíšte nám mailom

3.1.2023 (Webnoviny.sk) – Nemeckú lekárku odsúdili na dva roky a deväť mesiacov väzenia za to, že vydala viac ako štyritisíc ľuďom falošné potvrdenia o výnimke z povinného nosenia rúšok počas pandémie koronavírusu.

Zlé zdravotné potvrdenia

Regionálny súd v meste Weinheim na juhozápade krajiny v utorok potvrdil, že lekárku uznali za vinnú z „vydania nesprávnych zdravotných potvrdení“ ľuďom z celého Nemecka, z ktorých väčšinu nikdy nestretla ani nevyšetrila.

Okrem trestu odňatia slobody dostala aj trojročný pracovný zákaz a musí zaplatiť 28-tisíc eur, čo je suma, ktorú dostala za potvrdenia.

Nosenie rúšok

„Proces pripomína skôr predaj potvrdení ako lekársku procedúru,“ konštatoval súd s tým, že za vydanie potvrdení pre jej skutočných pacientov ju nepotrestali.

Lekárka počas procesu tvrdila, že nosenie rúšok škodí zdraviu. Jej právny zástupca sa proti verdiktu plánuje odvolať.

Pred súdom sa zhromaždili desiatky jej podporovateľov, ktorí protestovali proti verdiktu i nemeckým protipandemickým opatreniam.

Viac k témam: COVID-19, Koronavírus, Koronavírus COVID-19 v Nemecku, Pandemické opatrenia
Zdroj: Webnoviny.sk – Lekárka vydala tisíce falošných potvrdení o výnimke z povinného nosenia rúšok, súd ju poslal do väzenia © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Nikto a nič Ukrajincov nezastaví. Pochovali sme mýtus o neporaziteľnosti ruskej armády, vyhlásil generál Zalužnyj
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií