Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Len sedem percent ruských „dobrovoľníckych jednotiek“ na okupovaných územiach tvoria miestni obyvatelia. Kto bojuje za Rusko? 

Uviedlo to ukrajinské Centrum národného odporu s odvolaním sa na ruské odhady.

6.11.2023 (SITA.sk) –

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Pseudodobrovoľnícke jednotky tvoria najmä ruskí a srbskí žoldnieri, čo znamená, že väčšina obyvateľov okupovaných území ignorovala ruské verbovanie, konštatovalo Centrum národného odporu.

Od začiatku vojny Rusko údajne v okupovaných častiach Ukrajiny povolalo do armády desaťtisíce ukrajinských občanov, aby bojovali proti vlastnej krajine. Predpokladá sa, že mnohí z nich boli zabití v boji, keďže Moskva používa týchto ľudí ako potravu pre delá pri odhaľovaní pozícií ukrajinského delostrelectva a na krytie jednotiek naverbovaných v Rusku.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v októbri 2023 (fotografie)

Viac k témam: okupované územia, Ruskí vojaci, rusko-ukrajinský konflikt, ukrajinské Centrum národného odporu, vojna na Ukrajine, Zahraničie
Zdroj: SITA.sk – Len sedem percent ruských „dobrovoľníckych jednotiek“ na okupovaných územiach tvoria miestni obyvatelia. Kto bojuje za Rusko?  © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií