fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Len za posledných 24 hodín sme zaznamenali zemetrasenia na 3 miestach

Ďalšie miesta, na ktorých v posledných hodinách zaznamenali stredne silné až silné zemetrasenia boli Zadar, Texas a Filipíny.

Máte tip? napíšte nám mailom

Najsilnejšie zemetrasenie zaznamenali včera popoludní nášho času 196 km juhovýchodne od Filipín. Malo silu 6,0 magnitúda. Nie sú však vydané žiadne varovania kvôli vlnám tsunami.

Ďalšie chvenie pocítili v Texase o 10:00 ráno (16:00 nášho času). Pôvodne hovorili o sile 4,7 magnitúda, neskôr však úrady aktualizovali na 5,0 magnitúda. Išlo teda o tretie zemetrasenie v histórii meraní v Texase, ktoré zaznamenalo takú silu.

Epicentrum bolo blízko mesta Mentone, avšak pocítili ho až v meste Midland, ktoré je vzdialené približne 150 km.

Zemetrasenie bolo veľmi plytké, len v hĺbke 5 km. Neskôr nasledovalo niekoľko ďalších otrasov o sile 3,0 až 3,8 magnitúda.

Otrasy neobišli ani Európu. V noci o 3:37 zasiahlo zemetrasenie Zadar, epicentrum bolo len 2 km od mesta. Malo silu 3,5 magnitúda a tiež bolo veľmi plytké, len 2 km. Síce nespôsobilo žiadne škody, mnoho obyvateľov však rozrušilo.Viac správ o počasí nájdete na iMeteo.sk - Najnovšie informácie o počasí pre Slovensko a svet.

Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj imeteo

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií