Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Lesné požiare v Alžírsku zabili už 25 ľudí, medzi mŕtvymi sú aj vojaci bojujúci s plameňmi

Silný vietor a vysoké letné teploty sťažujú vojakom dostať plamene pod kontrolu.

25.7.2023 (SITA.sk) – Lesné požiare v Alžírsku zabili už 25 ľudí, vrátane desiatich vojakov, ktorí sa pokúšali v silnom vetre a vysokých letných teplotách dostať plamene pod kontrolu. V pondelok to oznámili alžírske ministerstvá vnútra a obrany.

Zahynuli aj vojaci

Ministerstvo vnútra informovalo o 15 úmrtiach a 24 zranených a ministerstvo obrany neskôr dodalo, že zahynulo aj 10 vojakov a ďalších 25 utrpelo zranenia, keď bojovali s požiarmi v blízkosti letoviska Beni Ksila, východne od hlavného mesta Alžír. Agentúra AP konštatuje, že nie je jasné počas akého obdobia ľudia zomreli, no požiare v krajine horia už niekoľko dní.

Lesné požiare, niektoré šírené silným vetrom, sa šíria cez lesy a poľnohospodárske oblasti v 16 regiónoch a v severoafrickej krajine spôsobili 97 požiarov.

Najsmrteľnejšie požiare

Najväčšie a najsmrteľnejšie spustošili časti Bejaia a Jijel v regióne Kabyle východne od Alžíru, a Bouira, asi 100 kilometrov juhovýchodne od Alžíru, uviedlo ministerstvo vnútra.

Na likvidácii požiarov sa podieľalo približne 7 500 hasičov s 350 nákladnými vozidlami na zemi, ako aj letecká podpora.

Viac k témam: Hasiči, Lesné požiare, Požiar
Zdroj: SITA.sk – Lesné požiare v Alžírsku zabili už 25 ľudí, medzi mŕtvymi sú aj vojaci bojujúci s plameňmi © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií