Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Lesné požiare v Kanade spálili rekordnú plochu, situácia sa má ešte zhoršiť

Podľa tamojších úradov je v súčasnosti v provincii aktívnych 391 požiarov, pričom viac ako polovica z nich je mimo kontroly.

19.7.2023 (SITA.sk) – Lesné požiare už v kanadskej provincii Britská Kolumbia spálili rekordnú plochu a v dôsledku ďalšieho horúceho a suchého počasia sa situácia pravdepodobne ešte zhorší. V utorok to uviedli vládni predstavitelia.

Podľa tamojších úradov je v súčasnosti v provincii aktívnych 391 požiarov, pričom viac ako polovica z nich je mimo kontroly. Za posledných sedem dní pritom vzniklo 235 požiarov.

Podľa webstránky BC Wildfire Service spálilo 1183 lesných požiarov od 1. apríla plochu 13 986 kilometrov štvorcových, čo prekonalo predchádzajúci celoročný rekord 13 543 kilometrov štvorcových z roku 2018.

Požiare v provincii majú podľa agentúry AP na svedomí najmenej dve obete a v kombinácii s veľkým suchom budú mať vplyv na farmárov a chovateľov dobytka.

Viac k témam: Extrémne horúčavy, Lesné požiare, Sucho
Zdroj: SITA.sk – Lesné požiare v Kanade spálili rekordnú plochu, situácia sa má ešte zhoršiť © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií