fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Letné filmové festivaly. Inšpirácia čo vidieť a čo nosiť

Máte tip? napíšte nám mailom

Neodmysliteľnou súčasťou leta sú filmové festivaly, letné kiná a premietanie filmov pod hviezdnou oblohou. Filmové zážitky sú milým osviežením letných  chvíľ.  Necháte sa zlákať?

 

V lete nás čakajú dva festivaly s dlhodobou tradíciou, a to Art Film Fest v Košiciach a Filmový festival v Karlových Varoch.

ART FILM FEST

Art Film Fest sa tradične konával v Trenčianskych Tepliciach, odkiaľ sa v roku 2016 presunul do Košíc. Tento rok sa uskutoční v dňoch od 15. júna do 23. júna 2018. Vstupenky sú už v predaji na internetovej stránke festivalu (https://www.artfilmfest.sk)  spolu s ďalšími informáciami, ktoré sú priebežne aktualizované. Pripravený je pestrý program a k dispozícii bude aj stanové mestečko. Tvárou festivalu je jeho prezident, Milan Lasica a herečka Vica Kerekes, ktorá je tiež členkou poroty. Premietať sa budú okrem iného muzikály, ako výber prezidenta festivalu. Nebude chýbať „Pomáda“ (Grease, 1978), „Páni majú radšej blondínky“ (Gentlemen prefere blondes, 1953) alebo napríklad „Mary Poppins“ (1964). Okrem muzikálov si návštevníci budú môcť pozrieť mnoho ďalších filmových  lahôdok.

Prečítajte si tiež:
Do kín prichádza unikátny film nominovaný na Oscara: Krajina medu

 

Filmové festivaly
pexels.com

Festival v Karlových Varoch

Filmový festival  našich západných susedov v Karlových Varoch sa bude konať na prelome júna a júla, a to od 29. júna do 7. júla2018 a nadviaže tak na Art Film Fest. Lístky sa budú dať kúpiť až na mieste.  Festival bude zahájený poctou nedávno zosnulému režisérovi  českého pôvodu Milošovi Formanovi. Informácie k festivalu sú taktiež dostupné na internetovej stránke, vrátane hostí, či programu (http://www.kviff.com/cs/).

 

Filmový festival v Cannes

Legendárny a ospevovaný filmový festival v Cannes sa už konal, ale za zmienku stoja ocenené a premietané filmy, ktoré môžu byť inšpiráciou na vlastný filmový večer. Festival bol zahájený filmom s názvom „Všetci to vedia“ (Everybody knows, 2018) v hlavných úlohách s Penélope Cruz a Javierom Bardemom. Zlatú palmu získal japonský film „Manbiki kazoku“ (Shoplifters, 2018). Pozornosť vyvolali aj snímky „BlacKkKlansman (2018) alebo „Studená vojna“ (Zimna Wojna, 2018).

Filmové festivaly
pexels.com

A čo si zbaliť na filmový festival?

Na premietania alebo prechádzky mestom sa budú hodiť ľahké šaty s elegantným nádychom. Kvetinové vzory a pestré farby budú pútať pozornosť, priesvitné materiály a ich rôzne variácie dodajú outfitu umelecký nádych. Overal je tiež praktickou voľbou a nezaberie veľa miesta v kufri. Navyše, overaly  sú skutočne chic. Z doplnkov sa skvele hodia slamené kabelky, klobúčiky alebo šatky, ktoré navodia prázdninovú atmosféru a odľahčia každý outfit.  Sandálky budú praktické na dlhé prechádzky po korze a pri premiestňovaní medzi jednotlivými sálami.

Prečítajte si tiež:
5+1 halloweenskych filmov, pri ktorých zažiješ aj niečo iné než strach

 

 

 

Zdroj: artfilmfest.sk, kviff.com/cs/, csfd.cz

Foto: pexels.com

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií